COVID-19: Чому перевантаженому лабцентру у Сумах не допомагають інші лабораторії?

COVID-19: Чому перевантаженому лабцентру у Сумах не допомагають інші лабораторії?

COVID-19: Чому перевантаженому лабцентру у Сумах не допомагають інші лабораторії?
Суспільне Суми

До Сумського обласного лабораторного центру щодня в середньому надходить до 900 зразків на тестування коронавірусу. За добу опрацьовують - 350-400 з них. Про це розповів Суспільному заступник директора установи Михайло Мацюк.

Досліджують їх за черговістю.

“З них десь 80-90 визначаємо, як позитивні. Далі, якщо рахувати до 400, – це - пневмонія та інші підозрілі випадки. І решта – це контактні. Частина - це люди, які йдуть на платні послуги”, - говорить він.

За його словами, це ті люди, які хочуть виїхати за межі України і їм потрібна довідка.

Аби збільшити кількість тестувань, відповідно, пришвидшити опрацювання підозр. В області планували залучити ще дві лабораторії. На сьогодні проєкт не реалізований.

За словами Михайла Мацюка, проблема в тому, що лабцентр підпорядковується Міністерству охорони здоров’я, а інші лабораторії - ні. “Вони не мають ліцензій на медичну практику, не мають права проводити такі дослідження, працювати з людським матеріалом”, - додав Мацюк.

За словами директора регіональної лабораторії Держпродспоживслужби Олександра Коваленка, навесні прийняли рішення щодо залучення лабораторії Держпродспоживслужби до діагностики COVID.

“Є ПЛР-обладнання, допоміжне обладнання і наші спеціалісти в процесі проходження навчання на базі лабораторного центру виявили, що тест-системи, які на сьогодні застосовуються в Україні, не підходять до нашого ампліфікатора, він просто їх не бачить”, - зазначив він.

На коментар від пресслужби Сумського державного університету з цього приводу Суспільне чекає.

Нагадаємо, МОЗ змінило алгоритм до проведення ПРЛ-тестів людям із підозрою: рекомендують робити їх на 7-9 день від дня ймовірного зараження. А рішення щодо того, чи відправляти людину на тест, має ухвалювати сімейний лікар, у нетяжких випадках, коли людина занедужала і лікується амбулаторно. За якими ознаками призначають ПЛР-тести, розповідає сімейна лікарка Анастасія Нагорна.

“Це може бути безсимптомний перебіг в плані температури, але найперше - втрата смаку і нюху. Наступна ознака - це підвищення температури - 37.5-38, яка сама не спадає. Також кашель сухий, непродуктивний, утруднене дихання, біль за грудиною”, - зазначила вона.

Авторка - Юлія Ніколаєва

Що відомо

  • Суми залишили в "помаранченій" зоні. У "жовтій" опинилися 3 міста та 9 районів.
  • Уряд змінив критерій віднесення регіонів до "червоної" зони.
  • Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин на 2 місяці до 31 жовтня у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на коронавірус.

Вибір редакції

На початок