Контрнаступ-2024: що про нього сказав Залужний

Контрнаступ-2024: що про нього сказав Залужний

ЗСУ Залужний головнокомандувач військові контрнаступ
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Фото: Getty Images

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що з міркувань безпеки не коментуватиме плани війська на 2024 рік, зокрема ще один контрнаступ, про який раніше говорили у німецькій пресі.

Про це він відповів на питання журналістів РБК.

"Це війна, я не можу казати, що я планую, що ми маємо робити. Інакше це буде шоу, а не війна, ціна якому — людські життя. Про це не можна казати в жодному разі", — заявив головнокомандувач.

Як писала "Українська правда" із посиланням на Welt, Залужний планує контрнаступ наступного року. Головнокомандувач не був прихильником наступати без підтримки з повітря і погодився на бойові дії влітку 2023 року лише "з політичних мотивів". Журналісти додають, що Залужний вирішивши наступати невеликими підрозділами, і цим зберіг життя солдатів, західне озброєння та виграв час.

Адже 95% зброї все ще в арсеналі України, вони не використовувалися в цьогорічному контрнаступі. Німецький експерт в галузі безпеки та політичний консультант Ніко Ланге вважає, що Україна має великі плани, але чекає на нове озброєння. Зокрема, з 200 танків Leopard 1 поки прибули лише 30.

Також про плани на контрнаступ свідчить, за словами Ланте, запит до США із переліком зброї, яка потрібна Києву для війни з Росією. У списку є танки Abrams і 155-міліметрова артилерія, гелікоптери Black Hawk й Apache, протиракетні комплекси THAAD та винищувачі F-18.

На початок