Проєкт "Помічник ветерана": на якому етапі його реалізовують на Полтавщині

Проєкт "Помічник ветерана": на якому етапі його реалізовують на Полтавщині

Проєкт "Помічник ветерана": етапи
Фото з Facebook-сторінки Генштабу ЗСУ

На Полтавщині у рамках проєкту "Помічник ветерана" відбувся відбір кандидатів у десяти громадах, а з січня 2024 року до цієї ініціативи долучаться усі ТГ області.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко.

На базі медичного університету і Полтавської політехніки відбувається навчання тих, хто подали заявки і пройшли відбір на помічника ветерана.

"Подати заявку можуть як самі ветерани, так і члени їхніх сімей, а також постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї загиблого захисника чи захисниці України, які перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни і мають освіту не нижчу за молодший бакалаврський рівень", — повідомив керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко..

За словами Дмитра Бойка, навчання здійснюється за принципом “рівний з рівним”. Триває воно три тижні. Курс складається з кількох модулів. Від загальної інформації, наприклад, як отримати певний статус, як співпрацювати з державними, службами. Також знайомлять з нормативною базою, щоб помічники ветерана могли орієнтуватися у запитах, з якими до них звертатимуться.

"Окремий блок навчальної програми – це базові навички психологічної допомоги та комунікації з ветераном для того, щоб можна було таку допомогу при першій же необхідності надати. До того ж кожен помічник має свій досвідпіслявоєнної інтеграції", — зазначив .

За результатами навчання помічник ветерана складає іспит і отримує відповідний сертифікат. На обслуговуванні у нього може бути не більше ста ветеранів. У їх числі також члени їхніх сімей і члени сімей загиблих захисників і захисниць.

"Цей кейс-менеджер здійснюватиме консультування і супровід цієї цільової групи у їхніх потребах. Тобто він буде скеровувати відповідним маршрутом від моменту появи запиту до задоволення цієї потреби. Це може бути надання медичних, реабілітаційних, юридичних послуг, різних пільг", — продовжив Дмитро Бойко.

Усі Центри ветеранського розвитку відкриті при закладах вищої освіти. Це для того, щоб також пропонувати і послуги з професійної перепідготовки якщо виникатиме такий запит у ветерана.

"Нині по пілотним областям проєкту від Міністерства у справах ветеранів планують підготувати 650 помічників ветерана. З 2024 року, коли проєкт вийде з пілоту, заплановано підготувати за рік до 15 тисяч. Усі помічники ветерана будуть працевлаштовані у сервісні центри, що створюються обласними, міськими, селищними, сільськими радами у своїх територіальних громадах", — розповів керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок