Заняття з мінної безпеки: скільки дітей пройшли навчання на Київщині

Заняття з мінної безпеки: скільки дітей пройшли навчання на Київщині

На Київщині понад 11 тисяч школярів пройшли навчання з мінної безпеки
Заняття з мінної безпеки в одній із шкіл, Київська область, 2023 р. Фото: КОВА

З 1 жовтня 2023 року в школах Київщини дітей навчають, як правильно поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів. Загалом заняття з мінної безпеки пройшли понад 11 тисяч дітей різного віку.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Навчання організував Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні.

Загалом уроки з мінної безпеки відбулися у 70 закладах освіти Київської області, їх учасниками стали понад 11 тисяч учнів.

Заняття з мінної безпеки: скільки дітей пройшли навчання на Київщині
Урок безпеки для дітей Київщини. Фото: КОВА

Педагогами були представники громадської організації "Ліга офіцерів", яких готували у Центрі протимінної діяльності при Міноборони.

Заняття з мінної безпеки: скільки дітей пройшли навчання на Київщині
Друковані матеріали, які роздають учням на уроках з мінної безпеки. Фото: КОВА

У Київській ОВА зазначили, що заняття з мінної безпеки упродовж 2023-2024 років відвідають школярі 160 закладів середньої освіти області.

Що відомо про навчання дітей із Київщини правилам безпеки

У Києві у вересні минулого року відкрили перший "Клас безпеки" на базі спеціалізованої школи № 17. Заняття відбуваються за розкладом, проводять їх педагоги школи і рятувальники ДСНС.

"Класи безпеки" створили у всіх районах Київської області. Рятувальники показали відео відкриття і першого уроку у "Класі безпеки" на Київщині. У школі Узина відкрили два "Класи безпеки", один з яких інклюзивний. А в одній зі шкіл Вишневого у Бучанському районі "Клас безпеки" облаштували в укритті.

Станом на середину вересня 2023 року на Київщині працюють 62 "Класи безпеки". Вони облаштовані в більшості територіальних громад регіону.

15 мобільних класів безпеки для дітей почали працювати з жовтня у 10 областях України та столиці. Це спільний проєкт Нацполіції та ДСНС за підтримки ЮНІСЕФ. Він має на меті пояснювати дітям у доступній формі правила безпечної поведінки під час війни. На Київщині перші уроки мобільний клас провів у двох ліцеях Вишневого.

На початок