Вимушені переселенці стали акторами театру. Як херсонці зіграли у виставі "Вертеп" у Тернополі

Вимушені переселенці стали акторами театру. Як херсонці зіграли у виставі "Вертеп" у Тернополі

Ексклюзивно

У тернопільському креативному просторі "Na пошті" відбулася прем'єра вистави "Вертеп". Представив її "Тимчасовий театр 2.0", актори якого — вимушені переселенці. Є серед них і жителі Херсонщини.

Херсонка Анастасія Замишляк живе у Тернополі понад рік. За фахом жінка — дизайнерка. Під час навчання у виші вона грала в команді КВК, тому, каже, досвід роботи на сцені має. Про "Тимчасовий театр 2.0" дізналась із соціальних мереж.

"У Херсоні з донькою до війни у нас знімали фільм, я була в масовці. Ви побачите, що саме в цій виставі масовка має дуже велике значення. Цивілізація, смартфони, гаджети та взагалі все. З великим смислом ця постановка, дуже глибокий сенс", — говорить Анастасія.

Театральна вистава "Вертеп" за участі херсонців
Херсонці грають у виставі "Вертеп" у Тернополі, 15 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Світлана Ісаєва переселенка з Херсона, про театр теж дізналась із соціальних мереж. У Тернополі вона проживає півтора року. За фахом — педагогиня. Сценічного досвіду, говорить, не має.

"Ми дуже багато готувалися, репетирували. Коли виходиш на сцену, воно якось забувається. Ти йдеш просто по сценарію. Тому, що нам ще допомагає режисер, каже. що треба заспокоїтись, бо чекає публіка. Ми емоційно налаштовані на це. І коли ти йдеш з таким відчуттям, що тебе чекають, ти не хвилюєшся, настільки впевнено ти граєш свою роль", — каже вона.

Театральна вистава "Вертеп" за участі херсонців
Актори-аматори з Херсона на сцені тернопільського театру, 15 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

Режисер "Тимчасового театру 2.0" Ігор Кусяк каже, це друга вистава в якій грають вимушені переселенці. Цього разу до них долучилися і тернополяни. Більшість акторів не мають сценічного досвіду.

"Після першої постановки багато людей казали, що ми тут всі професійні актори. Бо так професійно вони так відповідно ставляться до роботи на сцені, що багато людей не помічали чи це аматори, що вперше на сцену виходять, чи це професіонали", — говорить режисер.

Театральна вистава "Вертеп" за участі херсонців
Жителі Тернополя пришли до театру на виставу "Вертеп" за участю херсонців, 15 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон

На репетиціях був і терапевтичний ефект, розповідає режисер вистави "Вертеп".

"Я консультую теж людей в напрямку гештальту і навчаюся на психолога. Окрім того, що маю театральну освіту, тому я намагався бережно з ним працювати, ми багато спілкувалися і власне ми створили таку хорошу екологічну атмосферу і додалося ще театральне мистецтво", — каже Ігор Кусяк.

Виставу "Вертеп" готували два місяці, каже керівниця тернопільського креативного кластера "Na пошті" Марічка Юрчак. До неї залучили 20 людей із різних міст України.

"Якщо попередня вистава була в жанрі докудрами і це новий для Тернополя формат, то це також експериментальна — тому, що її сценарій будували в ході роботи з акторами. Тексти написані штучним інтелектом, взяті з творів українських поетів. Зокрема в основі поема "Вертеп" Грицька Чубая. І провідна тема цього твору і є провідною нашої вистави. Це не про Різдво, це про іронію на сучасну цивілізацію", — говорить вона.

Тимчасовий театр працюватиме і надалі, вже є нові плани, розповів режисер Ігор Кусяк.

Раніше голова громадської організації "Команда UA" Наталя Шатілова повідомила, що у Херсоні в Центрі "СВОЄрідне" з листопада 2023 року проводять заняття для дітей з ментальними розладами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок