Рух розблокований. Яка ситуація на кордоні зі Словаччиною

Рух розблокований. Яка ситуація на кордоні зі Словаччиною

Оновлено
Рух розблокований. Яка ситуація на кордоні зі Словаччиною
Фото ілюстративне: Суспільне Ужгород

Словацькі перевізники погодились частково розблокувати рух вантажівок на кордоні між Словаччиною та Україною.

Про це Суспільному розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська.

Як зазначила речниця, словацькі служби усно домовилися з мітингувальниками пропускати незначну кількість фур в бік Словаччини. Загалом протягом доби на вʼїзд оформлено 240 вантажівок, на виїзд — 116 вантажних авто, повідомила Сенгетовська.

За її даними, словацька сторона почала приймати у середньому 100 авто за добу.

Водночас у Держприкордонслужбі повідомили про те, що станом на 9 ранку із території України до Словаччини виїхали майже 60 вантажних автомобілів.

"За інформацією, яка надійшла вчора ввечері українським прикордонникам, представники словацьких перевізників розблокували на невизначений термін рух вантажних автомобілів на в'їзд у Словаччину перед пунктом пропуску "Вишнє-Нємецьке". З моменту припинення блокування станом на 09:00 15 грудня в напрямку вибуття з України через пункт пропуску "Ужгород" оформлено майже 60 вантажівок, ще 1065 — перебувають в електронній черзі на виїзд з України", — повідомили у Telegram-каналі ДПСУ.

У Держприкордонслужбі повідомили, що словацькі перевізники розблокували рух вантажівок "на невизначений термін".

Що відомо про блокування кордону

14 грудня словацька сторона частково відновила пропускні операції в напрямку в'їзду на свою територію через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород".

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 29 листопада повідомив, що розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

1 грудня на території Словаччини розпочато блокування руху вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецке", що суміжний українському пункту пропуску "Ужгород".

4 грудня о 22:00 словацькі протестувальники, які блокували рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке", завершили акцію. Оформлення транспортних засобів здійснюють встановленим порядком.

8 грудня, через тиждень після розблокування пункту пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород", Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) провів зустріч з міністром транспорту Йозефом Ражем. Однак дійти згоди щодо виконання вимог перевізників не вдалося.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок