США оголосили новий пакет санкцій проти Росії

США оголосили новий пакет санкцій проти Росії

Важливо
США запроваджує нові санкції проти Росії
Прапор США. Фото: Shutterstock

Міністерство фінансів Сполучених Штатів запровадило санкції проти понад 250 фізичних та юридичних осіб, які забезпечують російську військово-промислову базу.

Про це йдеться на сайті Міністерства.

Санкції ввели не лише проти росіян, а й проти деяких громадян Пакистану, Китаю, Туреччини, Південної Кореї; компанії з ОАЕ й КНР, а також розміщені на окупованому кримському півострові, у Севастополі та постачальники з Сінгапуру, Таджикистану, Киргизії, Мальдівів, Швейцарії.

Загалом у переліку 250 компаній, 23 людини, 3 судна — "Аркадій Чернишев", "Капітан Якубович" та "Марія".

"Кремль поступово перетворює Росію на економіку воєнного часу, але військова машина Путіна не може вижити лише коштом внутрішнього виробництва, — сказала міністерка фінансів Джанет Л. Йеллен. — Наші сьогоднішні санкції продовжують посилювати тиск на добровільних постачальників і мереж із третіх країн, які надають Росії ресурси, які їй відчайдушно потрібні для нарощування та підтримки своєї військово-промислової бази".

Як ідеться на сайті Мінфіну США, запроваджені 12 грудня санкції вкотре підкреслюють, що Росія використовує Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати і Китай, а також використання складних транснаціональних мереж і третіх країн для придбання необхідних техніки та обладнання для своєї військової економіки.

До прикладу, громадянин Китаю Ху Сяосюнь використовував свою оборонну компанію Jarvis HK Co., Ltd. (Jarvis) для координації продажу зброї та технологій китайського виробництва в Росію.

Швейцарська компанія Thamestone SA (Thamestone) є постачальником широкого асортименту електронних продуктів, включаючи електричні роз’єми, схеми та резистори.

Компанія Intermodal Maldives, що базується на Мальдівах, постачала російським компаніям авіаційні запчастини, компоненти машин і целюлозні волокна.

Санкції також поширюються на російські організації, які займаються імпортом, виробництвом, модифікацією та продажем пов’язаних з обороною та промислових технологій, БпЛА, машин, частин, матеріалів і компонентів.

У Севастополі в анексованому Криму розміщений підсанкційний Інститут морського приладобудування та робототехніки.

Що відомо про санкції США проти Росії

14 вересня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вторгнення в Україну. У новому списку — 24 людини й майже 150 компаній. Серед них фірми зі Словенії та Туреччини, які постачали у РФ електроніку, деталі до безпілотників, датчики і вимірювальне обладнання.

25 вересня США посилили експортні обмеження щодо п’яти російських компаній.

2 листопада США посилили санкції проти РФ: у списку. Під обмеження потрапили під обмеження потрапили понад 30 фізичних і майже 200 юридичних осіб, серед яких розробник дронів "Ланцет".

16 листопада Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Росії. Під обмеження потрапили кілька юридичних осіб, а також танкери.

На початок