У чотирьох населених пунктах Вільхівської громади перейменували топоніми: коментар очільника СВА

У чотирьох населених пунктах Вільхівської громади перейменували топоніми: коментар очільника СВА

портрет тараса шевченка у кутузівці на харківщині
Портрет Тараса Шевченка у підвалі в Кутузівці. Лютий 2023 року Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

У Вільхівській громаді на Харківщині з'явилися вулиці Георгія Тарасенка та Дмитра Коцюбайла. Усього у громаді перейменували сім вулиць та один провулок у чотирьох населених пунктах.

Нові назви топонімів з'явилися у Байраку, Малій Рогані, Кутузівці та Момотовому, розповів Суспільне Харків очільник громади Олександр Шмиголь.

У селі Байрак замість вулиці Кутузова з'явилась вулиця Вадима Бобровніка; у селищі Кутузівці — замість вулиці Єсеніна тепер буде вулиця Кобзаря.

У Малій Рогані:

  • вул. Лермонтова перейменували на вул. Георгія Тарасенка;
  • вул. і пров. Пугачова — вул. і пров. Героїв України;
  • вул. Пушкіна — вул. Дмитра Коцюбайла.

У Момотовому:

  • вул. Гагаріна — вул. Каденюка;
  • вул. Тітова — вул. Джерельна.

"Щодо Тарасенка, він у нас при визволенні села ж і загинув, тому це ініціатива громади. Ці рішення трохи зайняли часу, бо якби перейменовували лише ці дві вулиці на честь Коцюбайла та Тарасенка, то може б це було й швидше, але ми заодно перейменовували ще вулиці в інших селах згідно з законом про дерусифікацію, декомунізацію", — говорить Олександр Шмиголь.

Ми вже отримуємо заяви від мешканців стосовно або матеріальної допомоги, звертаються люди у сільраду і пишуть нові назви своїх вулиць. Це так дуже щемить серце, що люди прийняли нові назви.

Поки що на Вільхівщині немає перейменувань на честь загиблих військових з громади, каже її очільник.

"Я особисто не знаю, як правильно реагувати, бо розумію, що у кожної родини, де є загиблі сини чи доньки, це найбільша втрата, яка може бути, і зрозуміло, що вони хочуть і мають підстави вважати свою близьку людину найбільшим героєм, але стосовно перейменування вулиць, це мають бути якісь або загальнонаціональні герої. У масштабах громади не було дуже великого залучення людей щодо цього. Якби люди масово усім селом зібрали підписи, звернулися, то пропозицію їх й на громадські слухання б виносили", — розказує Шмиголь.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок