На який ремонт вистачає грошей від єВідновлення і від чого залежить виплата за зруйновану квартиру: приклад Слов'янська

На який ремонт вистачає грошей від єВідновлення і від чого залежить виплата за зруйновану квартиру: приклад Слов'янська

Понад 700 жителів Слов'янська на Донеччині отримали компенсацію за пошкоджене житло, ще 26 вже мають сертифікати за зруйновані домівки, повідомив начальник Слов'янської МВА Вадим Лях. Чи вистачає людям коштів на ремонт і чому власники квартир у зруйнованих будинках поки не можуть отримати компенсацію — у матеріалі.

Виплата за пошкоджене житло: що можна відремонтувати за гроші з "єВідновлення"

726 жителів Слов’янської громади вже отримали цьогоріч гроші на ремонт пошкодженого російськими обстрілами житла за програмою "єВідновлення". Сума компенсації, виділеної на ремонти людям, становить понад 50 мільйонів гривень, повідомив начальник міської військової адміністрації Вадим Лях.

"Вже опрацьовано 1050 звернень і 726 мешканцям Слов’янської громади нараховані гроші на картки за пошкоджене житло. Ця сума складає більше 50 мільйонів".

У серпні минулого року у двір, де жила бабуся Світлани Краснотюк, прилетів російський снаряд.

Будинок після обстрілу на Донеччині, грудень 2023 рік
В будинку жила бабуся Тетяни. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Були підпірки в будинку, тому що він старий і почав руйнуватися. Після вибуху підпірки пошкодило. Пів даху повністю не було. Вікна також повністю вилетіли всі", — розповідає Святлана Краснотюк.

Понад рік будинок простояв без вікон та з частково зруйнованим дахом.

"Руйнування ще більше почалось від того, що були дощі, сніг, майже не накрите. Стеля обвалилася, стіни трохи посипались. Від того, що дах протікав, стеля ось у такому стані: все обвалилося. Ми її забивали гіпсокартоном, щоб бабусі на голову не сипалось", — пояснює Світлана.

Жінка на подвір'ї будинку, показує наслідки російського обстрілу, Донеччина, грудень 2023 рік
Тетяна показує будинок, який ремонтують після обстрілу за гроші від державної програми. Кадр з відео Суспільне Донбас

Цьогоріч родина отримала гроші на ремонт будинку за програмою "єВідновлення". Жінка не називає суму. За її словами, головне, щоб цих грошей вистачило, щоб відновити бабусі дім.

"Поставили вікна пластикові, відкоси зробили, вдалось відновити дах. Зробили бабусі маленький косметичний ремонт, поклеїти шпалери, де вони відпали. Ще трішки не доробили, стеля залишилась. Грошей вистачає впритиск. Плюс проводка постраждала, не можемо зрозуміти, що з нею, будемо розбиратись. Якби не виплатили гроші, то, звичайно, дім би повністю просипався. Бабусі жити не було б де".

"єВідновлення" та компенсація за зруйновану квартиру: які складнощі

"Також почав працювати напрямок по зруйнованому повністю житлу: 56 мешканців громади звернулися і 26 вже нараховані кошти, є сертифікати компенсаційні на суму більше 30 мільйонів гривень", — повідомив дані по громаді очільник МВА.

За словами Вадима Ляха, існує проблема щодо виплати компенсацій жителям зруйнованих багатоквартирних будинків.

Зруйнований будинок у Слов'янську, Донецька область
Будинок у Слов'янську після удару російської ракети, 14 квітня 2023 року. Фото: Telegram/ Павло Кириленко

"Це стосується повністю зруйнованого житла, де мешканці не можуть отримати компенсацію, тому що не відновлені місця постійного користування та інші проблеми з домівками — повністю зруйновані під’їзди. Тому чекаємо на ремонтні роботи. В цьому році виділили 25 мільйонів і по трьох будинкам почата робота по їх відновленню", — пояснив начальник адміністрації.

Загалом російськими обстрілами у Слов’янську зруйновані шість багатоповерхівок, мешканці яких зможуть отримати компенсацію після ремонту під’їздів, дахів та місць загального користування.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок