США запровадили санкції проти російських кіберугрупувань та кіберзлочинців

США запровадили санкції проти російських кіберугрупувань та кіберзлочинців

США запровадили санкції проти російських кіберугрупувань та кіберзлочинців
Державний департамент США. Ілюстративне фото: Getty Images

Сполучені Штати сьогодні 7 грудня запровадили обмеження проти щонайменше трьох російських кіберугруповань, пов’язаних з ФСБ.

Про це повідомляється в офіційному в офіційному пресрелізі Державного департаменту США.

"Уряд Сполучених Штатів вживає низку заходів проти Callisto Group, Star Blizzard і COLDRIVER, пов’язаних із Центром-18 ФСБ Росії за їхні тривалі кампанії кібершпигунства, націлені на численні американські організації та фізичних осіб", — йдеться заяві.

Міністерство юстиції США також оприлюднило обвинувальний акт щодо Андрія Корінця та Руслана Перетятка "за їхню роль у злочинній хакерській змові, спрямованій проти американських юридичних та фізичних осіб, включно зі співробітниками Міністерства енергетики США".

Крім того, зазначається, що змовники атакували британських чиновників, дослідників аналітичних центрів і журналістів, від яких стався витік інформації перед виборами у Великій Британії 2019 року.

Водночас програма Держдепартаменту США «Нагороди за правосуддя» (RFJ) пропонує винагороду до $10 мільйонів за інформацію, яка допоможе ідентифікувати чи визначити місцезнаходження осіб, що беруть участь у певній зловмисній кібердіяльності проти критично важливої інфраструктури США.

Раніше уряд Великої Британії заявив, що російські хакери, які працюють на ФСБ, втручалися в політичні процеси Сполученого Королівства. Зокрема, з 2015 року перехоплювали листи та приватні розмови високопоставлених політиків.

На початок