США запровадили експортні санкції проти п'яти російських компаній

США запровадили експортні санкції проти п'яти російських компаній

Ілюстративне фото, НАЗК
Ілюстративне фото, НАЗК

Сполучені Штати у понеділок, 25 вересня, посилили експортні обмеження щодо п’яти російських компаній.

Про це йдеться у повідомленні офіційного журналу федерального уряду США.

За інформацією, Бюро з питань промисловості й безпеки, яке входить до структури Міністерства торгівлі США, оголосило про додаткові обмеження проти російських компаній: "Девайс Консалтинг"; "Грант Инструмент"; "СМТ-АйЛогик"; Streloy; ВСМПО-АВІСМА.

Зазначається, що ці організації діють усупереч інтересам національної безпеки або зовнішньої політики Сполучених Штатів.

Зокрема російська корпорація ВСМПО-АВІСМА, яка є найбільшим виробником титану у світі, виконує повний технологічний цикл – від перероблення до випуску готових виробів. Продукція корпорації раніше йшла на експорт. Компанія випускає вироби для військової галузі Росії і з нею пов’язаний критичний ризик переспрямування американських оборонних технологій.

Ще чотири компанії, які потрапили під санкції, за твердженням Міністерства торгівлі США, постачали компоненти для безпілотників в інтересах Головного розвідувального управління Генерального штабу Росії.

Крім російських компаній, міністерство торгівлі США запровадило експортні обмеження щодо 23 організацій з інших країн – Німеччини, Китаю, ОАЕ, Оману, Пакистану й Фінляндії.

14 вересня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вторгнення в Україну. У новому списку — 24 людини й майже 150 компаній. Середник фірми зі Словенії та Туреччини, які постачали у РФ електроніку, деталі до безпілотників, датчики та вимірювальне обладнання.

22 вересня Канада розширила санкційний список проти Росії. Під обмеження потрапили університети, громадські організації та фізичні особи.

На початок