Аргентина проведе саміт по Україні з лідерами країн Латинської Америки

Аргентина проведе саміт по Україні з лідерами країн Латинської Америки

Зеленський в Аргентині
Президент України Володимир Зеленський та президент Аргентини Хав’єр Мілей в Буенос-Айресі, 10 грудня 2023 року. Фото: Офіс президента України

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що Аргентина погодилася провести саміт щодо України з лідерами країн Латинської Америки на початку 2024 року.

Про це пише Bloomberg.

За його словами, президент України Володимир Зеленський обговорив саміт із новим президентом Аргентини Хав'єром Мілеєм у неділю в Буенос-Айресі.

"У нас була змістовна розмова. Ми обговорили багато речей, від формули миру в Україні до двосторонньої співпраці", — сказав Жовква.

Зеленський здійснив візит до Буенос-Айреса, щоб відвідати інавгурацію новообраного аргентинського президента Хавʼєра Мілея та зустрівся з колегами з Еквадору, Уругваю та Парагваю. Він також коротко поспілкувався з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, щоб спробувати переконати його відмовитися від своїх заперечень щодо просування вперед переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Візит Володимира Зеленського до Латинської Америки

9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки. Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

Володимир Зеленський зустрівся із главою Уругваю Луїсом Лакальє Поу. Окрему увагу під час розмови приділили можливості проведення саміту Україна – Латинська Америка. Зеленський запросив Луїса Лакальє Поу відвідати Україну.

20 листопада 2023 року Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% голосів виборців, а його суперник — міністр економіки Серхіо Маса — 44%.

На початок