Зеленський їде до Аргентини, щоб заручитися підтримкою Глобального півдня — Reuters

Зеленський їде до Аргентини, щоб заручитися підтримкою Глобального півдня — Reuters

Зеленський
Президент Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки.

Як повідомляє Reuters, поїздка Зеленського буде зосереджена на спробах України отримати підтримку країн Глобального півдня у війні проти агресії Росії.

Зазначається, що Зеленський сподівається скликати "всесвітній мирний саміт" і просуває мирний план, який базується на виведенні російських військ з України та визнанні її пострадянських кордонів 1991 року.

Київ намагався налагодити зв’язки з урядами країн Африки, Азії та Латинської Америки, але виявив, що його підтримка Ізраїлю суперечить позиціям деяких із цих країн, пише Reuters.

Раніше ЗМІ припускали, що інавгурація Мілеї може стати тлом для зустрічі Зеленського з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном для вирішення розбіжностей щодо заявки України на членство в Європейському Союзі.

Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

"Ця зустріч стала першою в історії двосторонніх відносин між нашими країнами. Я дякую премʼєр-міністру за підтримку гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine і запрошую приєднатися до імплементації Української формули миру", — написав він у Телеграм.

20 листопада 2023 року Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% голосів виборців, а його суперник — міністр економіки Серхіо Маса — 44%.

На початок