Побиття першокурсників у гуртожитку на Львівщині: що кажуть батьки учнів

Побиття першокурсників у гуртожитку на Львівщині: що кажуть батьки учнів

На Львівщині правоохоронці розслідують факт побиття першокурсників у гуртожитку Червоненського професійного училища. Батьки учнів, яких побили, кажуть, ситуація трапилася ще кілька місяців тому. Проте дітей так залякали, що вони про це нікому не розповіли.

Більше про ситуацію дізнавалося Суспільне.

Що розповідають батьки учнів, яких побили

За словами батьків першокурсників, інцидент трапився ще кілька місяців тому, проте відомо про нього стало нещодавно. Мама одного із учнів, яких побили, Ольга Бохна каже, дізналась про ситуацію з відео, яке оприлюднили у соцмережах.

"Зранку до мене сусідка дзвонить і каже, пий заспокійливі і заспокойся, зараз щось покажу. Так я з відео дізналась. Дітей так настрашили ті четверо хлопців, що вони боялися сказати. Моя дитина сказала, я боявся за вас, мамо", — говорить мама учня Червоненського училища Ольга Бохна.

Мама першокурсника Ольга Бохна
Мама першокурсника Ольга Бохна. Фото: Суспільне Львів

Тоді її син Віталій розповів, що трапилось у той день в гуртожитку.

"Вони пішли там дівчатам помогли, щось дівчата попросили переставити ліжко там, чи що, а старшокурсники побачили і покарали. Бо молодша, перша група, не має право у кімнати до дівчат заходити. То вони такі правила старші собі постановили", — розповідає жінка.

Ольга Бохна каже, чекає справедливого покарання для хлопців, які побили її сина:

"Тепер просять нас (батьки хлопців, — ред.) про перемир'я, щоб пом'якшити покарання. Ні, того не буде. Не дай Боже — в грудну клітку, дихалку перебило і дитина впала, чи в серце. Мою дитину прямо в серце вдарили. Якби серце трісло, то що було б? Хто їм дає право дитину бити?"

Скріншот з відео побиття першокурсників
Скріншот з відео побиття першокурсників. Фото: скріншот із відео каналу TrueUA_info

Мама першокурсника Ганна Сікалець додає, мирного вирішення конфлікту не буде.

"Крик душі – душа болить за дитину, що так постраждали, їх побили. Один батько хоче, щоб все було спокійно, мирно, але ні, так не буде", — наголошує жінка.

Мама учня Ганна Сікалець
Мама учня Ганна Сікалець. Фото: Суспільне Львів

Що каже батько п'ятикурсника?

Про ситуацію, що трапилась у гуртожитку училища, телефоном розповів батько п'ятикурсника, якого впізнали на відео – Ярослав Берегуля.

"Що я можу вам сказати – є все на відео. Так, син зробив поганий вчинок. Все, що я можу сказати. Просимо вибачення в батьків тих дітей. Всі питання будуть до адвоката, ми зараз в поліції з адвокатом", — каже чоловік.

Що говорить директорка Червоненського професійного училища?

За словами директорки закладу Тетяни Салабай, за рішенням спеціальної комісії училища чотирьох хлопців, яких впізнали на відео, відрахували. Серед них був один неповнолітній.

"Мені скинули відео, я подивилася і відразу зателефонувала у поліцію. Ми запросили кожного учасника, який був задіяний. Ті діти вели себе дуже спокійно, сказали, що це неправда, що це наклеп. А потім вже, коли зрозуміли – написали пояснення. Ми відрахували їх (8 грудня, — ред.) відповідно до статуту, пункт 4.8 — за грубі порушення учнівської дисципліни або правил внутрішнього розпорядку ДТПНЗ "Червоненський ВПУ". Ми шоковані, не можемо зрозуміти, чому діти так поступили", — говорить директорка училища Тетяна Салабай.

Директорка Червоненського училища Тетяна Салабай
Директорка Червоненського училища Тетяна Салабай. Фото: Суспільне Львів

Учнів також виселили з гуртожитку, каже керівник обласного департаменту освіти Олег Паска.

"Вони можуть мати претензії до директора, звертатися до суду, що їх неправильно відрахували, неправильно виселили, але ми завжди так будемо робити, якщо будуть такі ситуації", — зазначає посадовець.

Правоохоронці встановили усіх учасників інциденту. Хлопцям, які брали участь у побитті першокурсників, загрожує або обмеження волі строком до п'яти років, або до чотирьох років ув'язнення. Триває розслідування за фактом хуліганства.

На початок