Заяву на компенсацію за зруйноване житло за програмою "єВідновлення" тепер можна подавати через ЦНАПи або нотаріусів

Заяву на компенсацію за зруйноване житло за програмою "єВідновлення" тепер можна подавати через ЦНАПи або нотаріусів

Відновлення житлових будинків та інфраструктурних об'єктів у селищі Старий Салтів
Відновлення житлових будинків та інфраструктурних об'єктів у селищі Старий Салтів, Харківщина, 23 листопада 2023 рік. Фото: Андрій Марієнко/УНІАН

Заяву на отримання компенсації за зруйноване житло внаслідок війни за програмою "єВідновлення" відтепер можна подати через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) або нотаріусів.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

"Заяву можна подати через будь-який ЦНАП на території України. Також оновлення дає змогу громадянам подавати заяву через уповноваженого представника. Раніше українці могли подати заяву на отримання грошової допомоги тільки через застосунок "Дія", — йдеться у повідомленні.

Для подачі заяви необхідно:

  • звернутися до ЦНАПу або нотаріуса маючи лише ідентифікаційний код, паспорт та електронну пошту;
  • у разі наявності пільгової категорії – надати документ, що її підтверджує;
  • якщо заяву подає уповноважена особа – має бути довіреність на виконання правочину.

У відомстві наголосили, що для подачі заяви право власності на житло має обов’язково бути зареєстрованим в Державному реєстрі речових прав.

"Програма "єВідновлення" стартувала 10 травня 2023 року. Вже понад 62 тисяч громадян подали заяви на отримання допомоги, а 26,5 тисяч отримали виплати для відновлення пошкодженого житла", — нагадали у міністерстві.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

На початок