На Рівненщині зафіксували перші в епідсезоні випадки грипу. Що про це відомо

На Рівненщині зафіксували перші в епідсезоні випадки грипу. Що про це відомо

На Рівненщині вперше від початку епідсезону зафіксували три випадки захворювання на грип. Двоє людей захворіли на грип В та одна людина — на грип А. Також від початку епіднагляду у 2023 вперше зафіксували випадок захворювання на риновірус.

Про це 11 грудня Суспільному розповіла заввідділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.

"В нашій вірусологічній лабораторії було ідентифіковано два віруси грипу В несубтипованного, один вірус грипу А та один риновірусГостра вірусна хвороба з групи ГРВІ, яка характеризується гострим ринітом (нежить). Складає велику частку випадків застуди.. Їх виявили у рівнян. Від початку епідеміологічного сезону це перші лабораторно підтверджені випадки захворювання на базі нашої лабораторії", — зазначила фахівчиня.

Вона також додала, що люди, від яких виділили позитивні знахідки вірусу грипу А і В, не були щепленими:

"Їх госпіталізували у заклади охорони здоров'я з перебігом хвороби середньої важкості. Наразі йде позитивна динаміка і, я думаю, що вже скоро вони будуть виписані зі стаціонару".

Грип. Що про нього варто знати

Грип —  це вірусна інфекція. Симптомами хвороби може бути виражений інтоксикаційний синдром:

  • підвищення температури тіла, яка тримається на рівнях 39-40 градусів і погано збивається;
  • ломота в тілі;
  • запаморочення;
  • сухий кашель;
  • закладений ніс.

"Починається циркуляція грипу, саме час подумати, хто ще не встиг, про те, щоб вакцинуватися. Щепитися можна власним коштом, придбавши вакцину в аптеці", — додала Юлія Терентьєва.

Вакцина вартує до 500 гривень.

Станом на 11 грудня 4 523 жителі області зробили щеплення проти грипу, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Статистика по області

З її слів, впродовж минулого тижня в області зареєстрували понад 8 тис. випадків захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу. Це майже на 2 тис. випадків менше, ніж тижнем до того. Найбільша кількість захворілих серед дітей — 67%. Збільшилася кількість госпіталізованих людей, минулого тижня було 110 випадків, а цього — 190.

"Захворюваність на ковід майже така ж, як і впродовж минулого тижня — це 453 випадки. За минулий тиждень ми маємо два летальних випадки від COVID-19 у жителів Рівного. Один чоловік, старше 65 років, мав хронічні захворювання та був нещепленим. Другий чоловік — 38 років, також був нещепленим. Він пізно звернувся за допомогою в заклади охорони здоров'я, де лабораторно підтвердили ковід", — розповіла Юлія Терентьєва.

Всього від жовтня 2023 року зафіксували дев'ять смертей внаслідок коронавірусної хвороби, додала фахівчиня.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок