Болгарія та Україна співпрацюватимуть у відновленні українського довкілля. Підписано меморандум

Болгарія та Україна співпрацюватимуть у відновленні українського довкілля. Підписано меморандум

Затоплені території Херсонської області
Затоплені території Херсонської області після підриву військами РФ Каховської ГЕС. Фото: керівник МВА Роман Мрочко/Telegram

Україна та Болгарія реалізовуватимуть спільні проекти з відновлення українського довкілля. Відповідний меморандум було підписано на полях кліматичного саміту СОР28.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

"На полях СОР28 міністр охорони навколишнього середовища України Руслан Стрілець Руслан Стрілець разом з міністром захисту довкілля і водних ресурсів Болгарії Юліаном Поповим підписали відповідний Меморандум про співпрацю", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Стрілець поділився з колегою оновленими даними щодо знищення Росією українського довкілля.

"Юліан Попов є не лише постійним користувачем, але й амбасадором застосунку "ЕкоЗагроза", який створено, щоб фіксувати та показувати світу кожен факт злочинів Росії проти природи", — зауважили у відомстві.

Руслан Стрілець також подякував за співлідерство по пункту 8 української "формули миру" та постійну підтримку України.

"Впевнений, що наш спільний трек з посилення співпраці у довкіллєвих питаннях матиме хороші результати", – сказав Стрілець.

У серпні міністр охорони навколишнього середовища України Руслан Стрілець повідомляв, що за час повномасштабного вторгнення Росії, сума збитків, завданих довкіллю України від війни, зросла у п'ять разів і становить 2 трлн грн. За його словами сума збитків "росте щодня" і "це далеко не остаточні цифри, а поновну картину отримаємо після деокупації всієї України".

На початок