За час повномасштабного вторгнення Росії сума збитків, завданих довкіллю України від війни, зросла у п'ять разів і становить 2 трлн грн станом на серпень 2023 року.
Про це у неділю, 27 серпня, повідомив міністр охорони навколишнього середовища України Руслан Стрілець у Facebook.
Він навів дані у хронологічному порядку від природоохоронців, які ведуть облік шкоди довкіллю:
- Травень 2022 — 13,2 млрд гривень.
- Серпень 2022 — 395 млрд гривень.
- Грудень 2022 — майже 1,5 трлн гривень збитків довкіллю.
- Серпень 2023 року — 2 трлн гривень. Триває робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.
"Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України", — написав міністр.
Він наголосив, що з 27 серпня все, що в Україні братимуть від природи буде коштом майбутніх поколінь. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня.
"Сьогодні особливий день для проміжних підсумків. 27 серпня – День екологічного боргу України. Щороку Global Footprint Network визначає за допомогою спеціальної формули той день, коли та чи інша держава використала річний об’єм поновлюваних природних ресурсів. Ця методологія показує, коли кожна окрема держава починає жити "в кредит". Все, що ми беремо у природи від сьогоднішнього дня, буде коштом майбутніх поколінь. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня", — написав Стрілець.
Він додав, що у 2026-2027 роках у дослідженнях Глобальної мережі екологічного сліду можна буде побачити, як війна вплинула на “кредитну історію” у сфері використання природних ресурсів.