На Суспільному представлять фільм "Тиха депортація" про тиск РФ на кримських татар у Криму

На Суспільному представлять фільм "Тиха депортація" про тиск РФ на кримських татар у Криму

Документальний фільм "Тиха депортація" від "Крим.Реалії"
Документальний фільм "Тиха депортація" від "Крим.Реалії". Фото: Крим.Реалії

У міжнародний День прав людини, 10 грудня, на Суспільному відбудеться прем'єра документального фільму "Тиха депортація" від "Крим.Реалії" (проєкт "Радіо Свобода"). Кінострічка розповідає про тиск Росії на кримських татар, яким довелося покинути рідний півострів.

Про це повідомляє "Крим.Реалії", опублікувавши тізер нового фільму.

"Телевізійна прем'єра документального проєкту відбудеться на Суспільному в у міжнародний День прав людини, 10 грудня, о 23:35 (регіональна мережа), в ефірі українського телемарафону "Єдині новини" планується показ орієнтовно о 00:30 13 грудня, на Youtube-каналі Радіо Свобода фільм вийде також 13 грудня ввечері", — йдеться у повідомленні.

У кінострічці покажуть унікальні кадри з приватних архівів героїв фільму, деякі з них – вперше покажуть на широку аудиторію. Зйомки проходили у Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Україні та у тимчасово окупованому Криму.

Герої "Тихої депортації" розповіли, як вони залишили півострів через ризик опинитися в російській армії, що вони пережили, чому не залишили вибору залишитись, де і як живуть на даний момент і чи зможуть повернутися назад додому.

"Історія 1944 року повторюється: тоді радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах, а зараз Росія змушує представників корінного народу Криму покинути рідний дім", – зазначили у повідомленні.

Режисером-сценаристом стрічки став Дмитро Джулай, журналіст-редактор – Анжеліка Руденко, оператор – Микита Ісайко, продюсер – Ельвіна Сеітбуллаєва.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок