У Німеччині проходять пікети проти відкриття притулку для біженців

У Німеччині проходять пікети проти відкриття притулку для біженців

ЗМІ
Протест в Німеччині проти притулку для біженців
Акція протесту в німецькому місті Гера, де люди виступають проти відкриття притулку для біженців, 9 грудня 2023 року. Фото: Picture Alliance/Getty Images

Декілька сотень людей вийшли на акцію в німецькому місті Гера на знак протесту проти планів відкрити новий притулок для біженців у будівлі місцевої лікарні.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За його видання, демонстрація відбулася у суботу, 9 грудня, а кількість учасників акції перевищила 1 200 людей. Крім того, того ж дня відбувся автомобільний парад на знак протесту проти центру для біженців.

Як пише газета, притулок планується відкрити у приміщенні колишньої лікарні Вісмут, у ньому зможуть проживати близько 200 біженців. Приміщення раніше використовували як притулок для шукачів притулку між 2015 і 2017 роками.

Напередодні демонстрації мер Гери Джуліан Вонарб заявив, що гарячі дебати навколо житла для біженців викликають серйозне занепокоєння. У 2023 році понад 250 000 мігрантів подали заявки на отримання притулку в Німеччині, що на 76% більше, ніж у попередньому році.

Кілька округів заявили, що вичерпали свої ресурси, намагаючись запропонувати притулок новим шукачам.

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та Сектором Гази. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.

На початок