Перша леді: Україна в "смертельній небезпеці" без фінансової допомоги

Перша леді: Україна в "смертельній небезпеці" без фінансової допомоги

ЗМІ
Олена Зеленська
Перша леді України Олена Зеленська. Фото: Офіс Президента

Україні загрожує "смертельна небезпека", якщо вона не продовжить отримувати фінансову допомогу від західних країн.

Про це заявила перша леді України Олена Зеленська в інтервʼю BBC 9 грудня.

"Нам дуже потрібна допомога. Простими словами, ми не можемо втомитися від цієї ситуації. І якщо світ втомиться, вони просто дозволять нам померти", — сказала перша леді.

Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон під час візиту до Вашингтона цього тижня заявив, що США є "опорою" для західної коаліції, яка підтримує боротьбу України проти Росії.

Він закликав США не робити Путіну "різдвяний подарунок", блокуючи мільярди доларів фінансової підтримки, необхідної для продовження війни проти російських військ, пише Бі-Бі-Сі.

"Нам дуже боляче бачити ознаки того, що пристрасна готовність допомогти може згаснути", — додала Зеленська.

Республіканська меншість у Сенаті США 8 грудня заблокувала законопроєкт, спрямований на додаткове фінансування України та Ізраїлю.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

На початок