У Мексиці між фермерами та невідомою бандою сталися сутички: загинули щонайменше 14 людей

У Мексиці між фермерами та невідомою бандою сталися сутички: загинули щонайменше 14 людей

ЗМІ
Сутички у Мексиці
Прапор Мексики. Ілюстративне фото: Getty Images

Сутичка між озброєними людьми та членами невеликого фермерського співтовариства в центральній Мексиці призвела до загибелі щонайменше 14 людей, ще семеро отримали поранення.

Про це пише The New York Times.

Державний секретар безпеки Андрес Андраде Теллез заявив, що в четвер, 7 грудня, військові отримали повідомлення про озброєних людей, які належать до осередку картелюОб'єднання незалежних виробників однієї галузі, метою якого є збільшення прибутку шляхом встановлення ціни чи інших обмежень. Сучасне антимонопольне законодавство забороняє картелі. La Familia Michoacana. Вони вимагали оплату від фермерів різних громад.

Наступного дня у мережі поширили відео насильства над людьми, які журналісти змогли ідентифікувати. На відео одні люди нападають на інших з мачете в руках. Тоді ж пролунали перші постріли.

"Останнім часом вимагання грошей від фермерів стало все більш поширеним явищем у Мексиці, оскільки злочинні угруповання переходять від торгівлі наркотиками до територіальної моделі видобутку", — сказав старший аналітик Міжнародної кризової групи Фалько Ернст.

Після вступу на посаду у 2018 році президент Андрес Мануель Лопес Обрадор пообіцяв усунути першопричини, які підживлюють злочинність. Але його зусилля наразі мало допомогли приборкати надзвичайний рівень насильства в Мексиці, пишуть журналісти.

На початок