Внаслідок сутичок у Багдаді загинули щонайменше 15 людей — ЗМІ

Внаслідок сутичок у Багдаді загинули щонайменше 15 людей — ЗМІ

Внаслідок сутичок у Багдаді загинули щонайменше 15 людей — ЗМІ
. Сутички у Багдаді, Іран, 29 серпня 2022 року, фото: Getty Images

Внаслідок заворушень у столиці Іраку Багдаді вже загинули біля 20 людей, ще кілька десятків отримали поранення. Про це повідомляє Reuters. За даними АР, йдеться про 15 загиблих.

З настанням ночі пролунали кулеметні черги та вибухи, а трасуючий вогонь піднімався в небо над Зеленою зоною, де розташовані штаб-квартира уряду та іноземні посольства, пише Reuters.

За даними АР, коли настала ніч, сили, які підтримують священнослужителя ас-Садра, зіткнулися з групою безпеки Сил народної мобілізації. Невеликі сили підрозділу спецназу та 9-ї дивізії армії Іраку також приєдналися до стримування бойовиків. Загинув щонайменше один військовослужбовець підрозділу спецназу, який відповідає за безпеку в Зеленій зоні. Багато інших людей, у тому числі цивільна жінка, були поранені, повідомили двоє представників служби безпеки. Було чути кілька мінометних пострілів. Звуки кулеметних черг лунали по всьому центру Багдада.

Протести, що переросли у заворушення і штурм будівлі уряду, почалися у Багдаді після заяви шиїтського священнослужителя Муктада ас-Садра про вихід із політики.

Це повідомлення спричинило сутички між прихильниками імамаОдна з основних гілок шиїтського ісламу, «помірковані» шиїти, що визнають дванадцять імамів із роду Алі ібн Абу Таліба та прихильниками груп, які підтримує Іран. Згодом протестувальники пішли на штурм будівлі уряду — Республіканського палацу.

За словами очевидців, сили безпеки Іраку витіснили протестувальників із Палацу республіканців, застосувавши сльозогінний газ та бойові кулі. За інформацією агентства Reuters, у столиці Іраку також було чути гарматні постріли, а прихильники конкуруючих угруповань кидалися один в одного камінням.

Армія Іраку оголосила комендантську годину, президент та прем'єр-міністр країни закликали до спокою.

На початок