Українці почали отримувати виплати на капітальні ремонти у межах програми єВідновлення

Українці почали отримувати виплати на капітальні ремонти у межах програми єВідновлення

Відновлення житлових будинків та інфраструктурних об'єктів у селищі Старий Салтів
єВідновлення, ремонт. Фото: Марієнко Андрій / УНІАН

В Україні 8 грудня стартували виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зазначається, що сьогодні було передано на виплату 665 мільйонів гривень для майже 3 тисяч людей.

"Це черговий етап програми єВідновлення – максимальним розміром до 350 тисяч гривень за квартиру і 500 тисяч за приватний будинок. Гроші будуть надходити двома траншами. Спочатку 70% від погодженої суми, згодом – ще 30%", — пояснили у міністерстві.

Наголошується, що на відміну від першого етапу – виплатам на термінові ремонти розміром до 200 тисяч гривень – для капітальних ремонтів була введена обовʼязкова система подання звітів. Їх буде два. Перший – проміжний, коли використана перша частина траншу. І фінальний – коли ремонт вже зроблений.

Для подачі повідомлення про завершений або проміжний ремонт потрібно:

  • Увійти в розділ єВідновлення — "Заяви на виплати"
  • Обрати об'єкт, про ремонт якого хочете повідомити.
  • Натиснути на "Повідомити про ремонт".
  • Зазначити, на якому етапі ремонт.
  • Додати до 10 фото, які підтверджують факт виконання ремонту (наприклад фото будматеріалів та чеків). Кожне фото не має перевищувати 5 МБ.
  • Надіслати повідомлення.

У Мінвідновлення додали, що понад 26 тисяч українських родин вже отримали кошти на термінові ремонти, загальною сумою у більш як 2 мільярди гривень.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

На початок