Проти Гантера Байдена відкрили нову кримінальну справу через несплату податків

Проти Гантера Байдена відкрили нову кримінальну справу через несплату податків

Проти Гантера Байдена відкрили нову кримінальну справу через несплату податків
Фото: AP

Міністерство юстиції США порушило нову кримінальну справу стосовно сина президента США Джо Байдена — Гантера. Звинувачення стосуються несплати податків за дев'ятьма пунктами.

Про це повідомила телекомпанія CNN із посиланням на джерела.

Гантера Байдена звинувачують у несплаті податків, ухиленні від сплати податків та поданні неправдивих податкових декларацій. Йдеться про несплату федеральних податків на суму щонайменше $1,4 млн у період з 2016 до 2019 рік.

Про що йдеться в обвинуваченні

Зазначається, що хоча Гантер Байден сплатив свої податки з 2018 року, прокурори стверджують, що він вносив "неправдиві відрахування від бізнесу з метою ухилення від сплати податків для зменшення значних податкових зобов’язань, з якими він зіткнувся".

Прокурори також стверджують в обвинувальному акті, що Гантер Байден "підривав процес нарахування заробітної плати та утримання податків у власній компанії", виводячи мільйони доларів за межі процесу нарахування заробітної плати та утримання податків.

За даними CNN, в обвинуваченні йдеться про те, що син президента США "витратив мільйони доларів на екстравагантний спосіб життя, а не на сплату податків".

Адвокати Гантера Байдена не дали коментарів.

Міністерство юстиції США повідомило, що Гантеру Байдену може загрожувати максимум 17 років ув'язнення, якщо його визнають винним.

Що відомо про розслідування

Нова податкова справа пов’язана з прибутковим закордонним бізнесом Гантера Байдена, включаючи його участь в українській енергетичній компанії Burisma та китайському фонді приватних інвестицій, які знаходяться в центрі розслідування республіканців у Палаті представників щодо імпічменту Джо Байдена.

Розслідування, здавалося, завершилося влітку 2023 року, коли Гантер Байден погодився визнати себе винним у двох податкових справах, а прокуратура рекомендувала не ув’язнювати його. Вони також погодилися, що звинувачення у володінні зброєю буде знято через два роки, якщо він не буде мати проблем із законом.

Але обидві запропоновані угоди розвалилися після ретельного розгляду з боку федерального судді. Адвокати Гантера Байдена звинуватили спецпрокурора Вайса в "піддаванні політичному тиску" з боку республіканців і заявили, що його дії "є серйозною загрозою для американської системи правосуддя".

У грудні 2020 року прокуратура штату Делавер у США розпочала розслідування щодо сина президента США Джозефа Байдена. Гантера Байдена підозрюють у зловживаннях під час сплати податків.

У 2018 році прокуратура розслідувала інцидент, коли вогнепальна зброя, що належала Гантеру Байдену, була викинута його тодішньою дівчиною на смітник у Вілмінгтоні. Гантер Байден в інтерв’ю ЗМІ у 2021 році розповів, що був залежним від наркотиків і це підвищило ймовірність того, що він порушив федеральний закон, купуючи вогнепальну зброю.

Що відомо про звинувачення у справі Burisma

Гантера Байдена звинувачували у незаконному отриманні грошей від компанії Burisma Holdings, яка належить міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському.

Байден працював членом ради директорів у Burisma у 2014–2019 роках, і за інформацією The New Yorker отримував там $50 тис. на місяць. Водночас за даними видання The Hill, ГПУ під керівництвом Віктора Шокіна з'ясувала, що Burisma перераховувала компанії Rosemont Seneca Partners, яка належить Гантеру Байдену та його партнерам, понад 160 тисяч доларів щомісяця.

Згодом в американській пресі з’явились повідомлення про те, що нібито Джо Байден тисне на українську владу з метою звільнення ексгенпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував діяльність Байдена-молодшого у Burisma.

25 вересня 2019 р. спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі оголосила про запуск процесу імпічменту президента Дональда Трампа.

Приводом стала телефонна розмова президента США з президентом України Володимиром Зеленським. Наступного ж дня стенограма розмови двох лідерів була опублікована у відкритому доступі. Трампа звинуватили у тиску на президента України щодо розслідування справи сина ексвіцепрезидента США та опонента Трампа на майбутніх президентських виборах Джо Байдена.

Наприкінці 2019 року американський суд зобов’язав Гантера Байдена розкрити дані про його прибутки за останні п'ять років включно із зарплатою в компанії Burisma на вимогу колишньої коханки Гантера Лунден Алексіс Робертс, яка народила від нього дитину.

У вересні 2019 року комітети Сенату США оприлюднили звіт, в якому стверджується, що робота сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена в українській газовидобувній компанії Burisma створювала конфлікт інтересів.

Колишній радник президента Володимира Зеленського Ігор Новіков передав американському виданню Time стенограму розмови між керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та адвокатом тодішнього президента Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.

На початок