Хакери, пов’язані з РФ і Китаєм, зламали найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії — The Guardian

Хакери, пов’язані з РФ і Китаєм, зламали найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії — The Guardian

Селлафілд
Атомний комплекс Селлафілд. Фото: АР

Системи найбільшого ядерного об’єкта Великої Британії – Селлафілд – були зламані кібергрупами, які тісно пов’язаниі з Росією та Китаєм.

Про це пише The Guardian у власному розслідуванні.

Зазначається, що проблеми з кібербезпекою Селлафілду були відомі його керівництву щонайменше останні десять років, але воно про них не повідомляло – як вважають британські спецслужби, таке замовчування було умисним.

У розслідуванні також зауважується, що керівництво Селлафілду не знає достеменно, коли ІТ-системи були вперше зламані. За даними видання, до серверів Селлафілду змогли отримати доступ кібергрупи, тісно пов'язані з Росією та Китаєм. За словами джерел видання, вперше злом було виявлено у 2015 році, коли експерти зрозуміли, що в комп’ютерній мережі Селлафілда вбудовано шкідливе програмне забезпечення, яке можна використовувати для шпигування чи атаки на системи.

"Наразі невідомо, чи вдалося знищити шкідливе програмне забезпечення. Це може означати, що деякі з найбільш чутливих видів діяльності Селлафілда, як-от переміщення радіоактивних відходів, моніторинг витоків небезпечних матеріалів і перевірка пожеж, були скомпрометовані", — йдеться у розслідуванні.

Співрозмовники у британському ядерному регуляторі кажуть, що минулого року Селлафілд узяли під спеціальний контроль через проблеми з кібербезпекою, а в майбутньому не виключене притягнення до відповідальності винних за нинішню ситуацію.

Що відомо про Селлафілд

Відкритий у 1956 році атомний комплекс Селлафілд займає шість квадратних кілометрів площі на узбережжі Ірландського моря та є одним із найнебезпечніших у світі. На ньому розташоване найбільше сховище плутонію на планеті, а також розлоге сміттєзвалище ядерних відходів після військових програм і десятиліть виробництва атомної енергії.

Під охороною озброєної поліції на Селлафілді також зберігаються плани на випадок надзвичайних ситуацій, які будуть використані, якщо Велика Британія зазнає іноземного нападу або катастрофи.

Раніше повідомлялось, що хакери зламали кілька американських водопровідних підприємств. Йдеться про щонайменше 10 об’єктів у різних частинах США.

На початок