Хакери вразили підприємства водопостачання США

Хакери вразили підприємства водопостачання США

Хакери вразили підприємства водопостачання США
Водонапірна вежа у штаті Пенсільванія, 1 серпня 2018 року, США. Фото: AP /Matt Rourke

Хакери зламали кілька американських водопровідних підприємств. Йдеться про щонайменше 10 об’єктів у різних частинах США.

Про це повідомили CNN двоє людей, проінформованих із ситуацією.

Зазначається, що у кожному випадку цільовим обладнанням була одна й та сама комп’ютерна система ізраїльського виробництва. Вона дозволяє комп’ютерам координувати роботу на водних та інших промислових об’єктах.

Інциденти не призвели до будь-яких збоїв у водопостачанні та не поставили під загрозу питну воду, але вони занепокоїли офіційних осіб США. Як повідомило одне з джерел CNN, хакери зіпсували екрани комп’ютерів на об’єктах водопостачання.

1 грудня влада США та Ізраїлю оприлюднили попередження, яке підтверджує, що хакери отримали доступ до кількох американських водопровідних об’єктів, на яких працює обладнання ізраїльського виробництва, ймовірно, шляхом злому під’єднаних до Інтернету пристроїв із паролями за замовчуванням.

Урядові установи США та Ізраїлю звинуватили в цій діяльності хакерів, пов’язаних з Корпусом вартових ісламської революції, тобто йдеться про військовий підрозділ уряду Ірану.

Про напади хакерів на водоканали США стало відомо минулого тижня, коли кіберзлочинці атакували компанію водопостачання у Піттсбурзі. Очевидно, йдеться про проіранських хакерів. Вони зламали обладнання, яке компанія використовує для контролю тиску води, і відобразили на екрані комп’ютера антиізраїльське повідомлення. Хакерська група має історію проіранських операцій і, схоже, проводить атаки у відповідь під час війни Ізраїлю та ХАМАС.

Водне підприємство Піттсбурга передало зламане обладнання ФБР і експлуатує одну зі своїх насосних станцій у ручному режимі, доки не замінить обладнання.

Сектор водопостачання США, який охоплює 150 тисяч громадських систем водопостачання, часто відчуває труднощі з пошуком грошей і персоналу для боротьби з хакерськими загрозами.

"Це має стати тривожним дзвінком. Наші кібервоїни на передовій у багатьох випадках … є місцевими чиновниками, які служать у таких місцях, як водопровідні компанії", — сказав конгресмен-демократ Кріс Делузіо.

На початок