Німеччина надасть Україні понад 41 млн євро для забезпечення житлом ВПО — Верещук

Німеччина надасть Україні понад 41 млн євро для забезпечення житлом ВПО — Верещук

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук
Ірина Верещук. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Німеччина надасть Україні 41,2 мільйона євро на реалізацію проєкту "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб".

Про підписання відповідної угоди повідомила віцепрем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу 7 грудня, передає Укрінформ.

"Завдяки додатковим грантовим коштам буде продовжено доступ до пільгових житлових кредитів для внутрішньо переміщених осіб в Україні. Зокрема за рахунок гранту у 2024 році планується видати приблизно 400 нових пільгових житлових кредитів", — сказала Верещук.

За її словами, наразі до реєстру кандидатів на участь у цій програмі включені понад 34,9 тисяч українців. Кошти від повернення кредитів за програмою будуть спрямовані на нове кредитування.

Раніше Верещук поінформувала, що в Україні виплати, як внутрішньо переміщені особи (ВПО) щомісяця отримують 2,6 мільйона людей.

В Україні майже 5 мільйонів ВПО

За даними Мінсоцполітики, станом на 14 серпня 2023 року в Україні зареєстровано майже 5 млн громадян, які покинули своє місце проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Після 24 лютого цього року перемістилися 3,6 млн осіб і до 1 млн з них – вже перемістились повторно. Найбільша кількість таких людей зареєстрована у Дніпропетровській та Харківській областях.

Понад 6 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 10 жовтня, понад 6,2 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

На початок