“Я (Романтика)”. У Кіровоградському театрі ляльок підготували прем'єру

“Я (Романтика)”. У Кіровоградському театрі ляльок підготували прем'єру

Ексклюзивно

Кіровоградський обласний театр ляльок підготував прем’єру — виставу “Я (Романтика)” за однойменною новелою Миколи Хвильового до 130-річчя його народження. Режисер спектаклюАнатолій Левченко, який виїхав з окупованого Маріуполя в липні 2023 року, пройшов 10-місячний полон в слідчому ізоляторі в Донецьку. Це його перша робота після початку повномасштабного вторгнення.

Анатолій Левченко з 1994 року працював у Маріупольському драматичному театрі режисером-постановником, потім головним режисером. У 2020 році заснував Перший недержавний театр Донеччини в Маріуполі “Terra Incognita”.

"20 травня 2022 року мене забрали до Донецького слідчого ізолятора і я провів майже 10 місяців в полоні".

У Кропивницький потрапив за допомогою директора Кіровоградського театру ляльок. Разом працюють над відродженням "вечірньої сцени" театру.

"Колись в цьому театрі був дуже гарний дорослий репертуар, тобто "вечірня сцена". Але з часом якісь режисери пішли, актори звільнилися, хтось пішов у військо, не залишилося майже жодної вистави. Тому директор мені запропонував".

“Я (Романтика)” — це моновистава з важкою сюжетною лінією.

"Власне, ця історія із персонажем. Вона повторює майже тотожну біографію Хвильового. Тільки з тією різницею, що він дуже вірить в ідеологію комуни, комунізму. Він дуже світлий хлопець, але він голова трибуналу ЧК славнозвісної трійки. І він усю виставу вагається, чи вірно те, що вони роблять, бо вони розстрілюють людей. Але волею автора перед ним постає його мати, яку він так само має розстріляти. І він це робить".

Прем'єра вистави відбудеться 9 грудня о 16:00. Режисер думає, що заохотити глядачів до “вечірньої сцени” театру ляльок буде непросто, але вважає, такі теми потрібно обговорювати в суспільстві.

"Я чув це в Маріуполі років з 20: "Зараз людям важко, треба розважати!". Ми дорозважалися, я вважаю. Ми взяли цю виставу тому, що окрім гасел “ці фашисти, які прийшли нас вбивати", треба ще розібратися, а чому з ними так сталося? А чому потрібно розбиратися? А тому, щоб в нас так не сталося".

На початок