Депутатці від "Слуги народу" в Одеській міськраді не дали скласти мандат, на сесії виник скандал

Депутатці від "Слуги народу" в Одеській міськраді не дали скласти мандат, на сесії виник скандал

Олександра Ковальчук
Олександра Ковальчук із заявою. Фото: Олександра Ковальчук/ Facebook

Депутатка Одеської міськради від фракції "Слуга народу" Олександра Ковальчук написала заяву на дострокове припинення повноважень. Сесія міськради її рішення не підтримала. Через це виник скандал на засіданні.

Із 40 депутатів, які були присутні на засіданні, "за" проголосували тільки 29. Цього не вистачило для прийняття рішення.

"У нас останнім часом були такі продуктивні стосунки. І що стосується її напрямку, це художній музей, вона турбується і про дитячі бібліотеки. у нас є відповідний план дій, і коли вона зателефонувала мені і сказала, що прийняла таке рішення, але ми домовилися про те, що вона буде приносити користь місту, підказувати, допомагати нам своїми ідеями", — прокоментував одеський міський голова Геннадій Труханов.

Колеги Олександри Ковальчук по фракції декілька разів звертались до депутатів, які не голосували, змінити рішення. Зокрема, голова політсили в міськраді Вадим Мороховський, депутати Олег Філімонов та Ольга Квасніцька.

Одним з тих, хто голосував проти, був депутат Роман Сеник, який входить до групи "Українська мрія". Своє рішення він аргументував тим, що Олександри Ковальчук не було в залі під час голосування і він не розуміє, чи це дійсно її рішення.

"Основне, чому я проти, тому що пані Ковальчук зараз немає в залі. Я не знаю, чи це її особисте рішення, чи дійсно це правда. Чи можливо це було зроблено під тисом фракції. можливо, вона і хоче бути депутатом, але чомусь написала заяву, а можливо вона і не писала ту заяву. Я хочу поспілкуватися з людиною особисто", — сказав Сеник.

Депутат від "Європейської солідарності" Петро Обухов нагадав, що на минулій сесії, коли голосували за припинення повноважень Вадима Терещука та Олени Коробкової, їх також не було в залі і це ні у кого не викликало питань. Ольга Квасніцька зазначила, що Олександра Ковальчук давно планувала скласти мандат, але фракція її стримувала.

"Звертаюсь до Романа та всієї фракції, яка не голосувала, все ж таки підтримати звернення Олександри Ковальчук у зв'язку з тим, що це її власне рішення. Вона неодноразово хотіла здати мандат. Ми стримували її протягом року. Це важка робота, яку їй вдавалось робити, незважаючи на те, що фактично вона живе на дві країни, як і кожен із нас, хто має неповнолітніх дітей", — сказала депутатка.

До переголосування цього питання депутати поверталися тричі, але кожного разу для позитивного рішення голосів було недостатньо. Рішення щодо складання мандату Олександри Ковальчук сесія не прийняла.

Олександра Ковальчук є членкинею комісії з питань транспорту і дорожнього господарства. Також вона виконує обовʼязки заступниці директора з розвитку Одеського художнього музею.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок