США майже вичерпали ресурси, виділені для безпекової допомоги для України

США майже вичерпали ресурси, виділені для безпекової допомоги для України

Метью Міллер
Речник Держдепартаменту Метью Міллер під час брифінгу. Фото: АР

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати майже вичерпали ресурси, які виділили для безпекової допомоги Україні.

Про це він сказав під час брифінгу.

“Конгрес має діяти та ухвалити фінансування для безпекової та економічної допомоги Україні. Ресурси майже вичерпані, коли мова йде про нашу здатність надавати безпекову допомогу Україні", — сказав посадовець.

Він підкреслив, що позиція Білого дому полягає в тому, що "США має підтримувати Україну у цей тяжкий час" і продовжувати українців у боротьбі проти російської агресії. Він висловив сподівання, що американський Конгрес ухвалить законопроєкт щодо допомоги Україні.

"Я не думаю, що існують будь-які питання щодо підтримки України з боку виконавчої гілки влади. Якщо поставити на голосування "за" або "проти" пакет фінансування України в обох палатах Конгресу, я думаю, що він буде прийнятий", — додав Міллер.

Що відомо про пакет допомоги від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду, який не включає додаткову допомогу Україні та Ізраїлю.

На початок