Лідери Конгресу хочуть до Різдва ухвалити допомогу Україні та Ізраїлю — ЗМІ

Лідери Конгресу хочуть до Різдва ухвалити допомогу Україні та Ізраїлю — ЗМІ

Лідери Конгресу хочуть до Різдва ухвалити допомогу Україні та Ізраїлю — ЗМІ
Палата представників Конгресу США, 24 вересня 2023 року. Ілюстративне фото: AP

Лідери Конгресу прагнуть до Різдва ухвалити рішення про додаткову допомогу Україні та Ізраїлю, а також вдосконалити імміграційну систему США.

Про це пише NBC з посиланням на людей, які беруть участь в обговоренні.

Зазначається, що якщо Конгрес не зможе зрушити з місця до кінця року, то, за словами джерел у Сенаті, шанси довести весь план до фінішної прямої різко зменшаться.

Як відзначає NBC, очолювана республіканцями Палата представників вже ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, але він передбачає значне скорочення податкової служби і виключає гуманітарну допомогу. Ці обидва пункти Білий дім і Сенат вважають неприйнятними для демократів. Питання полягає в тому, як буде проходити наступний етап переговорів.

“Лідери Сенату, як республіканці, так і демократи, вважають, що шлях до написання законопроєкту, який має шанс пройти обидві палати і отримати підпис президента Джо Байдена, швидше за все, повинен починатися в Сенаті, де є місце для двопартійних переговорів”, — йдеться в статті.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер дав зрозуміти, що ухвалення додаткової допомоги буде для нього головним пріоритетом у період між Днем подяки та Різдвом.

"Я знаю, що обидві сторони щиро зацікавлені в наданні допомоги Ізраїлю та Україні, а також у допомозі невинному цивільному населенню Гази. Тому я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна зі сторін не отримає всього, на чому наполягає. Але ми будемо працювати над цим негайно, коли повернемося після Дня Подяки", — заявив Шумер, виступаючи в Сенаті в середу, 15 листопада.

Але поки лідери Сенату над цим працюють, група консервативних республіканців підштовхує нового спікера Палати представників Майка Джонсона до прийняття законопроєкту під керівництвом Республіканської партії в Палаті представників як відправної точки для двопалатних переговорів.

Якщо ці зусилля будуть успішними, законопроєкт Палати представників буде набагато консервативнішим, ніж той, що може з'явитися в Сенаті. Він може дати прихильникам жорсткої лінії у верхній палаті більше важелів впливу в переговорах щодо остаточного пакету законів.

Джонсон ще не сказав, як він планує вести переговори. Але голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол — республіканець з Техасу, який є рішучим прихильником фінансування України та Ізраїлю — регулярно контактує зі спікером щодо додаткової допомоги. В інтерв'ю минулого тижня він припустив, що очікує, що Сенат буде діяти першим.

Маккол нещодавно повернувся з поїздки до Ізраїлю з двопартійною делегацією і заявив, що ізраїльські лідери наполягають на якнайшвидшому наданні допомоги з боку США. Джерело в комітеті повідомило NBC News, що Маккол регулярно отримує дзвінки від лідерів Ізраїлю та України, які все більше занепокоєні тим, що критично важлива підтримка з боку Сполучених Штатів може не надійти.

За даними NBC, високопоставлений помічник у Сенаті також висловив скептицизм щодо того, що законопроєкт, який вийде з Палати представників, зрештою стане законом.

"Це має бути двопартійний продукт, якщо він має хоч якийсь шанс стати законом. Продукт Палати представників, швидше за все, буде підтриманий лише республіканцями", — сказав посадовець.

Чотири джерела в Сенаті, безпосередньо пов'язані з переговорами, повідомили NBC News, що період між Днем подяки і Різдвом має вирішальне значення. За їхніми словами, як серед республіканців, так і серед демократів існує занепокоєння, що якщо календар зімститься до Нового року, то шанси отримати всі чотири пункти плану — допомогу Ізраїлю, Україні та Індо-Тихоокеанському регіону, а також безпеку кордонів — на фінішній прямій різко зменшаться.

"Моє припущення, що Ізраїль буде прийнятий окремо, а Україна — в тандемі з прогресом на кордоні", — сказав один із законодавців від Республіканської партії, який підтримує запит адміністрації на допомогу.

Він додав, що, на його думку, спікер хоче результатів щодо Ізраїлю, України та кордону.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомогиІзраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогуУкраїні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду, який не включає додаткову допомогу Україні та Ізраїлю.

На початок