Підстав визнати "мовні" закони неконституційними немає – мовний омбудсман

Підстав визнати "мовні" закони неконституційними немає – мовний омбудсман

Підстав визнати "мовні" закони неконституційними немає – мовний омбудсман УНІАН

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає звернення низки депутатів до Конституційного суду щодо "мовного" та "освітнього" законів політичним і не бачить підстав для визнання законів неконституційними.

Про це Тарас Кремінь розповів в ефірі Радіо Культура.

"В Офісі уповноваженого із захисту державної мови підготували свої позиції щодо депутатського звернення до Конституційного суду про невизнання "Закону про мову". Жодних підстав, щоб визнати ці документи неконституційними немає. Це політичне звернення”, – розповів Кремінь.

На його думку, держава повинна мати "високий рівень захисту" від людей, які намагаються спекулювати на питанні мови, релігії або національної безпеки.

"Коли є ризики й загрози через те, що декому хочеться поспекулювати та погратися на таких питаннях як національна безпека, як державна мова, як українська церква, зрозуміло, що повинні бути високі рівні захисту. Мені здається, що величезна кількість ризиків криється у тому, що в українській державі, яка відбулася і має тисячолітню історію, досі лунають заклики, що державна мова не повинна мати монополію", – висловив переконання Тарас Кремінь.

Кінцевою метою реалізації мовної політики в Україні уповноважений із захисту державної мови вважає "ментальну українізацію".

"Звичайно, що у побуті ніхто не може заборонити кримським татарам чи молдаванам, чи німцям, чи євреям спілкуватися рідною мовою. Питання у тому, що заявляє людина, яка наділена повноваженнями в комунальній сфері, державних установ або політик. Коли кажуть про тотальну українізацію, то я хотів би говорити про ментальну українізацію. Має настати час, коли ми будемо усвідомлювати себе громадянами великої країни", – розповів Кремінь.

Що відомо

  • 8 липня 2020 року рішенням Уряду України Тарас Кремінь був затверджений Уповноваженим із захисту державної мови. Ще до свого призначення на посаду він виступав проти "насильницької українізації".
  • У жовтні 2019 депутат від "Слуги Народу" Максим Бужанських зареєстрував Законопроєкт №2362, який пропонував скасувати обов'язковий перехід на українську мову навчання у школах та ВНЗ. Документ тричі розглядали на Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 вересня близько 200 тисяч здобувачів освіти, які раніше навчалися російською, вивчатимуть дисципліни українською мовою.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше