Зеленський звернеться до сенаторів США

Зеленський звернеться до сенаторів США

ЗМІ
зеленський звернеться до Сенату
Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден, Вашингтон, 21 вересня 2023 року, фото: Суспільне

Сьогодні президент України Володимир Зеленський звернеться до американських сенаторів у форматі закритого брифінгу за допомогою захищеної відеоконференції.

Про це пише американська газета The Hill.

Брифінг відбудеться напередодні голосування в Сенаті за подальшу допомогу Україні, що заплановане на 6 грудня.

"Адміністрація запросила президента Зеленського виступити перед сенаторами в межах нашого закритого брифінгу, щоб ми могли почути безпосередньо від нього, що саме стоїть на кону в цьому голосуванні. Я прошу всіх сенаторів — всіх сенаторів — бути присутніми на цьому важливому брифінгу" — оголосив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер під час засідання..

Як зазначає газета, Зеленський розповість сенаторам про стан війни в Україні та необхідність подальшої військової допомоги. Це має статися за день до запланованого голосування в Сенаті щодо пакета допомоги на суму понад 61 мільярд доларів. Остаточні деталі пакета все ще опрацьовуються.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

29 листопада лідер більшості у Сенаті Чак Шумер розповів, що верхня палата Конгресу США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю з 4 грудня.

На початок