В адміністрації США до кінця року закінчаться ресурси, аби надавати більше зброї та обладнання Україні — радник Байдена

В адміністрації США до кінця року закінчаться ресурси, аби надавати більше зброї та обладнання Україні — радник Байдена

В адміністрації США до кінця року закінчаться ресурси, аби надавати більше зброї та обладнання Україні — радник Байдена
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 7 липня 2023 року, фото: AP

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що до кінця року в адміністрації Джо Байдена закінчаться ресурси, аби надавати більше зброї та обладнання Україні.

Про це посадовець повідомив під час брифінгу 4 грудня.

Салліван зазначив, що "ресурси, які Конгрес надав для України та інших безпекових потреб", допомогли:

  • зупинити російський наступ;
  • досягнути значних військових перемог, включно з поверненням понад 50% територій, які РФ раніше окупувала;
  • оживити американську оборонно-промислову базу;
  • запустити й розширити виробничі лінії та надати хороші робочі місця у США.

"Зараз все залежить від Конгресу. Конгрес має вирішити — продовжувати підтримувати Україну та воювати за свободу, як частина коаліції з понад 50 держав чи ігнорувати уроки, які ми отримали з історії та дозволити Путіну переважати", — додав радник президента Сполучених Штатів.

Раніше сенатор-республіканець Джеймс Ленкфорд припустив, що пакет військової підтримки для України та Ізраїлю може бути остаточно схвалений Конгресом до кінця року.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

29 листопада лідер більшості у Сенаті Чак Шумер розповів, що верхня палата Конгресу США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю з 4 грудня.

На початок