Україна започаткували партнерство з чистої енергетики з країнами G7

Україна започаткували партнерство з чистої енергетики з країнами G7

Країни "Групи семи плюс" та Україна започаткували партнерство у сфері чистої енергії для сталого відновлення та реконструкції енергетичної системи країни.

Про це йдеться на сайті уряду Сполученого Королівства.

"Оскільки Росія продовжує невпинні атаки на енергетичну інфраструктуру, ми, члени Координаційної групи G7+ з підтримки енергетичної системи України та уряд України, продовжуємо рішуче засуджувати дії РФ та вимагаємо притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до цих атак. Ми зобов'язуємося продовжувати підтримувати Україну, надаючи значну надзвичайну допомогу, щоб допомогти відновити і стабілізувати енергетичну мережу та підготуватися до цієї зими", — йдеться у заяві.

У ній зазначається, що понад 300 млн євро надано до Фонду енергетичної підтримки України для відновлення та захисту пошкодженої інфраструктури. Автори також підтримують надання та закупівлю щонайменше 65 високовольтних автотрансформаторів та шести мобільних газотурбінних генераторів.

"На Конференції з відновлення України в Лондоні в червні 2023 року ця група взяла на себе зобов'язання розвивати Партнерство у сфері чистої енергії для підтримки сталого відновлення та реконструкції України. На COP28Всесвітня конференція ООН зі зміни клімату (COP28) у Дубаї. ми раді офіційно оголосити про створення нового, розширеного Партнерства за чисту енергію", — додали автори.

Вони зазначають, що це стало можливо після певного прогресу України в реалізації ключових реформ в енергетичному секторі та значних інвестицій міжнародних партнерів у майбутнє чистої енергетики в Україні.

На кліматичному саміті ООН (COP28) у суботу в ОАЕ уряди 117 країн ухвалили потроїти використання відновлюваних джерел енергії до 2030 року, щоб скоротити частку викопного палива у світовій енергетиці.

На початок