Важливо досягти угоди про надання 50 млрд євро для України до кінця року — Єврокомісія

Важливо досягти угоди про надання 50 млрд євро для України до кінця року — Єврокомісія

Важливо досягти угоди про надання 50 млрд євро для України до кінця року — Єврокомісія
Єврокомісія. Getty Images

Представниця Європейської комісії Ана Пізонеро заявила, що угода про надання 50 мільярдів євро грантів і кредитів Україні має бути досягнута у 2023 році.

Про це речниця повідомила під час брифінгу 4 грудня.

"Важливо досягти угоди до кінця поточного року, щоб забезпечити отримання Україною нашої допомоги з початку наступного року", — зазначила Пізонеро.

Представниця ЄК нагадала, що лідери Євросоюзу багато разів говорили про те, що блок і надалі надаватиме "сильну фінансову, економічну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу, стільки, скільки буде потрібно".

"Це є частиною перегляду MFF (багаторічного бюджету Європейського союзу — Ред.). ЄК запропонувала новий фонд обсягом до 50 мільярдів євро і далі надаватиме фінансову підтримку Україні на період 2024-2027 років", — пояснила речниця.

Пізонеро додала, що "мета такого фонду зрозуміла — допомагати Україні долати соціально-економічні, екологічні наслідки війни, робити внесок у відновлення та модернізацію держави".

Раніше європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган розповів, що Євросоюз узгодив пакет фіндопомоги для України на 50 мільярдів євро.

Що цьому передувало

Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 млрд євро для покриття витрат, частина з яких піде на програму фінансової підтримки України у розмірі 50 млрд євро, щоб допомогти покрити витрати блоку на наступні 4 роки.

3 жовтня Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.

Угорщина запропонувала країнам-членам Європейського союзу розділити пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро і спершу надати тільки половину від ухваленої суми.

Щоб змусити Угорщину відмовитись від блокування допомоги Україні, ЄС може розблокувати майже 13 мільярдів євро фінансування для Будапешта. Ці кошти наразі заморожені через проблеми з верховенством права в Угорщині.

На початок