В Ірпені перевірили відбудову ЖК "Ірпінські липки". Про що домовились із підрядником

В Ірпені перевірили відбудову ЖК "Ірпінські липки". Про що домовились із підрядником

В Ірпені спецкомісія міської ради перевірила відбудову ЖК "Ірпінські липки"
ЖК "Ірпінські липки", Ірпінь, Київська область, 3 листопада 2023 р. Фото: КОВА

В Ірпені почала роботу місцева комісія, яка контролюватиме відбудову об'єктів у громаді, що постраждали від російського вторгнення. Представники спецкомісії побували у житловому комплексі "Ірпінські липки". Вдалося домовитися з підрядником щодо деяких аспектів відбудови.

Про це повідомив у Telegram міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, була організована зустріч представників міської ради, мешканців ЖК "Ірпінські липки" з підрядником і проєктантом. Сторони домовилися, що підрядник через соцмережі надаватиме жителям будинку сертифікати на будматеріали.

Також підрядна організація має встановити відеокамери на об'єкті капремонту, бо мешканці квартир поскаржились на випадки мародерства.

Власники деяких квартир, що зазнали менших руйнувань від російських обстрілів, хочуть зберегти попереднє оздоблення своїх помешкань. Вони можуть написати письмову відмову від ремонту за державний кошт. Як зауважив Олександр Маркушин, це дозволить заощадити частину грошей.

У подальшому мешканці ЖК "Ірпінські липки" створять ініціативну групу для співпраці з підрядником і вирішення спірних питань.

В Ірпені капремонт житлового комплексу "Ірпінські липки" стартував у жовтні цього року. Відновлення проводять за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. На ремонт об'єкта передбачили 605 мільйонів гривень.

У листопаді Київська ОВА звернулася до прокуратури, аби перевірити інформацію журналістів про можливе порушення законодавства під час тендерних процедур та відбудови ЖК "Ірпінські липки".

Що відомо про перевірки процесу відбудови Київщини

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

У Київській ОВА попередили підрядників, які відбудовують об'єкти UNITED24, що до кінця 2023 року вони мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.

На початку грудня в Ірпені оголосили, що посилять контроль за якістю відбудови об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російського вторгнення.

На початок