У 2023 році в Україні винесли понад 2,5 млн постанов у автоматичному режимі за перевищення швидкості — Патрульна поліція

У 2023 році в Україні винесли понад 2,5 млн постанов у автоматичному режимі за перевищення швидкості — Патрульна поліція

У 2023 році в Україні винесли понад 2,5 млн постанов у автоматичному режимі за перевищення швидкості — Патрульна поліція
Суспільне Черкаси

Перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький заявив, що нині на дорогах України працюють 215 комплексів автоматичної фіксації правил дорожнього руху та понад 130 приладів фіксації в неавтоматичному режимі.

Про це посадовець повідомив у ефірі Суспільного Спротив.

За словами Білошицького, до кінця поточного року правоохоронці планують збільшити кількість приладів автоматичної фіксації.

"Цього року було винесено понад 2,5 мільйона постанов у автоматичному режимі за перевищення швидкості та майже пів мільйона у неавтоматичному режимі. 41% всіх ДТП з потерпілими й загиблими — це саме перевищення швидкості", — зазначив перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції.

Раніше аналітики Опендатабот інформували, що у 2023 році в Україні зафіксували 19 743 ДТП із загиблими та травмованими

Порівняння 2023 з попередніми роками

Білошицький розповів, що порівнювати 2023 рік з 2022 роком — некоректно, оскільки 2022 "кардинально відрізнявся від 2021 або 2023 дорожньою обстановкою і ситуаціями, що відбувалися на дорозі".

"Усі дійшли висновку, що 2023 доцільно порівнювати з 2021, а не 2022 роком. 2022 рік буде проаналізовано пізніше, піддано детальному аналізу й не береться до порівняння", — пояснив посадовець.

Водночас, за словами першого заступника начальника департаменту Патрульної поліції, що стосується порівняння з 2021, є "дещо нижчий рівень кількості ДТП з потерпілими та загиблими — до 5% менше".

"Але сподіваємося, що цей результат покращиться до кінця року, адже вживається низка заходів щодо попередження аварій", — підкреслив Білошицький.

Відповідаючи на запитання про те, як правоохоронці намагаються запобігати порушенням перевищення швидкості, посадовець вказав, що "на постійній основі працюють відділи зв'язків із громадськістю, постійно проводяться акції з роз'яснення громадянам тих чи інших важливих проблем на дорозі".

"Звісно не тільки профілактичною і превентивною роботою, ми посилили й контроль у 2023 році в порівнянні з попереднім періодом, коли у зв'язку з повномасштабним вторгненням були змушені згорнути певні заходи", — додав перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції.

На початок