У грудні ЗСУ отримають набагато більше безпілотників — Міноборони

У грудні ЗСУ отримають набагато більше безпілотників — Міноборони

Український військовий перевіряє заряджений безпілотник перед зльотом на передовій
Український військовий перевіряє заряджений безпілотник перед зльотом на передовій, околиці Кремінної, 20 серпня 2023 рік. Фото: АР/Bram Janssen

Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що у грудні Сили оборони отримають в кілька разів більше безпілотників, ніж минулого місяця. За його словами, оборонне відомство спрямує додатковий ресурс на закупівлю дронів, особливо – тактичного рівня.

Про це Іван Гаврилюк розповів в інтерв'ю АрміяІnform.

"Об’єктивно впродовж останніх місяців наші військові отримують більше безпілотників різних типів та модифікацій. Але треба розуміти, що з огляду на інтенсивність бойових дій на окремих ділянках фронту, БПЛА, особливо тактичного рівня, є по суті витратним матеріалом", — сказав Гаврилюк.

Він зауважив, що запаси дронів потрібно поповнювати фактично безперервно, як і снаряди.

"У листопаді нам вдалося направити у війська більше БПЛА, ніж попереднього місяця. Нещодавно ми отримали додатковий ресурс на закупівлю. Тому у грудні ЗСУ отримають вже в рази більше безпілотників. Сподіваюсь, картина на полі бою зміниться", — сказав заступник міністра оборони.

Він також наголосив, що необхідно масштабувати не лише виробництво БПЛА, але й виробництво РЕБ.

"Ми все більше стимулюємо активізацію внутрішніх виробництв цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів", — сказав Гаврилюк.

За його словами, сьогодні у ЗСУ експлуатується близько 70 модифікацій безпілотних літальних апаратів і більш ніж 20 різних типів боєприпасів для БПЛА. Нещодавно допущено до експлуатації 6 нових зразків РЕБ, у тому числі так звані "окопні".

Що відомо про виробництво БПЛА в Україні

20 червня, президент Володимир Зеленський підписав два закони, які стимулюють виробників безпілотників під час воєнного стану.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, порівняно з минулим роком станом на червень 2023 року виробництво БПЛА в Україні по деяких категоріях зросло у десятки, а інколи й в сотні разів.

7 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що розробкою безпілотних літальних апаратів почали займатися понад 200 українських компаній.

На початок