Понад 200 українських компаній займаються розробкою дронів — Шмигаль

Понад 200 українських компаній займаються розробкою дронів — Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Верховній раді України
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Верховній раді України. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що розробкою безпілотників почали займатися понад 200 українських компаній.

Про це Денис Шмигаль розповів під час "Години запитань до уряду" у Верховній раді.

За словами Шмигаля були радикально змінені підходи до розвитку українського військово-промислового комплексу, а на базі "Укроборонпрому" створено нову компанію за сучасними стандартами корпоративного управління.

"Шлях дрону від розробки до його закупівлі тепер максимально короткий. За рік виробництво дронів виросло в сотню разів. Розробкою безпілотників почали займатися понад 200 українських компаній", — сказав прем'єр.

Шмигаль також поінформував, що у 2023 році з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на різні програми відновлення було виділено 62,3 млрд грн і додав, що у держбюджет на наступний рік закладено 2 млрд грн на гуманітарне розмінування територій України.

6 жовтня віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що на фронт відправлено майже 2 тисячі безпілотників зі штучним інтелектом (ШІ) від "Армії дронів".

15 червня Міністерство цифрової трансформації запустило черговий етап навчання ще 10 тисяч операторів безпілотників.

20 червня, президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які стимулюють виробників безпілотних літальних апаратів під час воєнного стану в Україні.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, порівняно з минулим роком станом на червень 2023 року виробництво безпілотників в Україні по деяких категоріях зросло в десятки, а інколи й в сотні разів. Загалом на ринку працюють понад 100 компаній, які виготовляють дрони.

На початок