У 2023 році Росії понад 100 разів відмовили в екстрадиції переслідуваних нею осіб

У 2023 році Росії понад 100 разів відмовили в екстрадиції переслідуваних нею осіб

Москва
Росія, Москва. Фото: УНІАН

За неповний 2023 рік країни світу не задовольнили 101 запит Генпрокуратури Росії про видачу осіб для кримінального переслідування чи виконання вироку.

Про це повідомляє російське видання "Ведомости" з посиланням на інформацію від ГП РФ.

За даними Генпрокуратури, 36 із усіх відмов було отримано з політичних мотивів. Шість разів в екстрадиції відмовила Австрія, по пʼять – Німеччина та Чехія, чотири рази – Польща. Також у видачі переслідуваних Росією відмовляли Італія, Кіпр, Болгарія, Словенія, Албанія та інші.

Мін'юст США відмовив за двома запитами з російської сторони. У першому випадку йшлося про злочини, "пов'язані з організацією незаконного збройного формування та зазіханням на життя співробітника правоохоронного органу". У другому США відмовили в екстрадиції в рамках справи за нещодавно з'явилася в Росії статті "про публічне поширення явно неправдивої інформації про використання Збройних сил" (207.3 КК) з посиланням на першу поправку до конституції США.

У Генпрокуратурі РФ стверджують, що деякі "політичні" відмови стосуються осіб, які звинувачуються в роботі на організацію, визнану в Росії терористичною, збройному формуванні, а також в особливо великому шахрайстві, незаконному отриманні відомостей, що становлять державну таємницю тощо.

З іншого боку у Генпрокуратурі РФ заявили, що країни світу видали Росії 266 осіб.

На початок