Україна просить про екстрадицію "вагнерівця" затриманого у Фінляндії

Україна просить про екстрадицію "вагнерівця" затриманого у Фінляндії

Русич, шеврон
. Фото: з тг-каналу "Русич"

У Фінляндії на запит України затримали громадянина РФ Яна Петровського, одного з лідерів російського загону "Русич", який входить до складу ПВК "Вагнер". Офіс генпрокурора готує матеріали, необхідні для його екстрадиції в Україну.

Про це повідомляє пресслужба ОГПУ.

За даними слідства, підозрюваний у 2014 році спільно на боці бойовиків "ЛНР" брав участь у бойових зіткненнях на території України у складі "диверсійно-штурмової розвідувальної групи "Русич". У 2016 році йому було повідомлено про підозру за фактом участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

"В рамках співпраці з Європолом ОГП отримав інформацію про затримання цієї особи у м. Гельсінкі міграційною службою Фінляндії, а також відомості про можливість її депортації до РФ", — йдеться у повідомленні.

Аби не допустити повернення підозрюваного до Росії, що унеможливило б його видачу Україні, 15 серпня 2023 року прокурори до Фінляндії запит про затримання і тимчасовий арешт "вагнерівця" та надали фінській стороні всю необхідну інформацію для забезпечення арешту.

"Як результат, підозрюваного було затримано. Наразі ініціатор розшуку здійснює підготовку матеріалів, необхідних для екстрадиції особи", — повідомили в ОГПУ.

Раніше фінські ЗМІ повідомили, що у Фінляндії на запит Києва арештували одного з лідерів російського загону "Русич", який входить до складу ПВК "Вагнер". Ім'я заарештованого — Ян Петровський. Він перебуває під санкціями ЄС і США.

На початок