У Прилуках депутати першими на Чернігівщині затвердили бюджет міста на 2024 рік

У Прилуках депутати першими на Чернігівщині затвердили бюджет міста на 2024 рік

Першими на Чернігівщині й вперше за всю каденцію вчасно депутати Прилуцької міськради 2 грудня на 48-й позачерговій сесії ухвалили бюджет на наступний рік. "За" проголосували 20 обранців і зі слів міської голови Ольги Попенко, це голосування означає закінчення політичної кризи в Прилуках, яка тривала з 2020 року.

Ольга Попенко, міська голова Прилук
Ольга Попенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вперше. Дуже приємно. Ми у 2021 році практично, тоді й законодавство дозволяло, що всі практично рішення ухвалювалися на засіданні виконавчого комітету. У рік війни бюджет був затверджений на початку березня, тому звичайно, що сьогодні ми правда поспішили. Дуже приємно визнати те, що отак об’єдналися над проблемами міста і як результат це ухвалення бюджету", — каже міська голова Прилук Ольга Попенко.

Зі слів начальниці фінансового управління Олени Ворони, у 2024 році місто планує отримати власних надходжень у сумі 451 мільйон 824 тисячі гривень. Сума "військового" ПДФО, який держава вилучила із місцевих бюджетів у Прилуках становить близько 100 мільйонів гривень.

Начальниця фінансового управління міськради у Прилуках Олена Ворона
Олена Ворона. ФОТО: Суспільне Чернігів
"В бюджеті міста на 2024 рік нічого нового – передбачено, як завжди, на оплату заробітної плати працівників бюджетних установ, які виконують делеговані їм державою повноваження, енергоносії, харчування, утримання закладів, відрядження та капітальні видатки".

80% міського бюджету розподілили на фінансування 34 міських цільових програм. Найбільші суми заклали на благоустрій міста – понад 31 мільйон, на підтримку Сил оборони – 26,5 мільйонів, понад 24 мільйони на фінансування закладів медичної сфери вторинного рівня, майже 10 мільйонів на пільгове харчування дітей, вісім мільйонів – на допомогу населенню, в тому числі учасникам бойових дій та їх родинам. Зі слів в.о. голови бюджетної комісії Івана Руденка робота над бюджетом 2024 року у міській раді почалася одразу після ухвалення бюджету на 2023 рік.

В.о. голови бюджетної комісії у Прилуках Іван Руденко
Іван Руденко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Не рахував, але десь чотири або п’ять засідань бюджетної комісії. Це не рахуючи те, що були зустрічі з Оленою Іванівною Вороною (Олена Ворона – начальниця фінансового управління, — ред.), з управліннями, відділами. Це були особисто мої зустрічі, зустрічі членів бюджетної комісії. Всі службовці, посадовці відкриті для спілкування – питання, відповідь".

"Передувала дуже клопітка робота – це вересень, жовтень місяць, коли всі установи подавали своє замовлення. Були розрахунки, обговорена заробітна плата практично кожного працівника медичної, освітньої галузі, тих, хто працює в соціальній сфері. Розглядалося питання утримання всіх наших закладів, капітальних ремонтів дитячої та міської лікарні", — зазначає Попенко.

Дискусії у сесійній залі та зауваження з боку депутатів викликали питання фінансування вторинної галузі медичної сфери, роботи КП "Міськсвітло" та "Муніципальний контроль", утримання безпритульних тварин, яке здійснює КП "Послуга".

"Неоднозначні питання — це наші комунальні підприємства. На сьогодні комунальні підприємства створені для отримання прибутку і комунальні підприємства не мають права просити кошти на заробітну плату чи іще на якісь інструменти у громади міста. Вони повинні просити собі роботу, шукати собі додаткову роботу в інших громадах і заробляти кошти", — говорить депутатка від "Рідного дому" Валентина Трохименко.

"Дуже приємно сказати, що на сьогодні завершилася політична криза у нашому місті, депутати об’єдналися. Це депутати політичної сили «Батьківщина», «Слуга народу», «Сила і честь», «За майбутнє» і «Європейська солідарність»", — каже міська голова.

В роботі сесії взяли участь 19 із 34 депутатів. На питання щодо ймовірного завершення політичної кризи вони відповіли так.

Депутат від "Європейської солідарності" у Прилуках Сергій Чміль
Сергій Чміль. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Маю надію, що дійсно вже всі депутати об’єдналися, зрозуміли, що під час війни цих політичних сварок не повинно бути й в бюджеті немає нічого такого, як кажуть «дерибан» чи щось таке інше. Це соціальний бюджет", — зазначив депутат від "Європейської солідарності" Сергій Чміль.

"Маю надію на краще, думаю, що завершилось", — каже в.о голови бюджетної комісії, депутат з фракції "Батьківщина" Іван Руденко.

"Криза буде, коли будемо знову переглядати перехідний залишок, на мою думку, який буде на наступний рік в межах 150 мільйонів", — говорить депутатка від "Рідного дому" Валентина Трохименко.

Депутат від фракції "За майбутнє" у Прилуках Артем Аніщенко
Артем Аніщенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Поки що здоровий певний глузд, мабуть, більше перемагає ніж політичні амбіції й це слава Богу. Так воно і має бути", — каже депутат від фракції "За майбутнє" Артем Аніщенко.

Депутати з фракції "Слуга народу», в тому числі секретар ради та заступниця міського голови у коментарі Суспільному відмовили.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок