Завдали екологічної шкоди на 32 млн грн: депутату та керівнику КП "Послуга" у Прилуках оголосили про підозру

Завдали екологічної шкоди на 32 млн грн: депутату та керівнику КП "Послуга" у Прилуках оголосили про підозру

Завдали екологічної шкоди на 32 млн грн: депутату та керівнику КП "Послуга" у Прилуках оголосили про підозру
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Правоохоронці викрили депутата, який очолює комунальне підприємство у Прилуках, у забрудненні земель небезпечними відходами. Йому оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель) та частиною 2 статті 367 (службова недбалість).

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму сайті.

За інформацією з власних джерел, Суспільному стало відомо, що підозру оголосили депутату Прилуцької міськради та керівнику КП "Послуга" Руслану Ніязову.

Взяття проб ґрунту на міському сміттєзвалищі Прилук
Взяття проб ґрунту на міському сміттєзвалищі Прилук. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Слідство встановило, що чиновник дозволив приватній фірмі вивозити небезпечні нафтовидобувні відходи, а саме понад 80 тонн бурового шламу на земельну ділянку площею 0,8 гектара місцевого сміттєзвалища.

За укладеним договором, фірма мала право вивозити на полігон лише тверді відходи нафтовидобутку. Натомість тривалий час вивозився саме рідкий буровий шлам з небезпечними хімічними сполуками.

Сміттєзвалище у місті Прилуки
Сміттєзвалище у місті Прилуки. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

Експертиза показала, що вміст нафтопродуктів у ґрунті перевищив гранично допустиму межу у 28 разів. Також фактично перевищили рівень вмісту металів. Екологічна шкода оцінюється у 32 мільйони гривень.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Вручення підозри Руслану Ніязову у Прилуках на Чернігівщині
Вручення підозри Руслану Ніязову. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Сам Ніязов у коментарі Суспільному зазначив, що "факт забруднення не відповідає дійсності".

"Сподіваємось на правосуддя та силу закону. Правоохоронні органи розберуться згідно з чинним законодавством. Я особисто та підприємство надаємо всю необхідну інформацію, всі документи. Про сам факт забруднення можу сказати, що це не відповідає дійсності. Вся діяльність підприємства здійснюється відповідно до чинного законодавства".

Що відомо про Руслана Ніязова

Згідно з автобіографією на сайті Прилуцької міськради, Руслан Ніязов народився 29 листопада 1972 року в місті Чарджоу, Туркменістан.

У 1995 році закінчив Чернігівський Державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю "Історія, правознавство". У 2014 році закінчив Чернігівський Державний інститут економіки й управління за спеціальністю "Економіст".

Працював учителем історії у селі Колісники та Лісові Сорочинці Прилуцького району та приватним підприємцем. У 2011 році став директором Комунального підприємства "Послуга" у Прилуках та з перервою на кілька місяців пропрацював на посаді до лютого 2018 року.

З 2018 по 2019 рік був директором КП "Господар" Варвинської селищної ради Чернігівської області. Протягом 2020 року та двох тижнів січня 2021 року працював на посаді майстра дільниці з управління багатоквартирним будинком у ТОВ "Комфортні послуги".

25 лютого 2021 року повернувся на посаду директора Комунального підприємства "Послуга" Прилуцької міської ради.

Також Руслан Ніязов є депутатом Прилуцької міськради VIII від фракції "Батьківщина".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок