Волоські горіхи на тернопільському ринку: ціни на лущені, цілі та фасовані

Волоські горіхи на тернопільському ринку: ціни на лущені, цілі та фасовані

На тернопільському ринку стартував продаж урожаю волоських або ж, як їх ще називають, грецьких горіхів. Найчастіше зустрічаються лущені половинки горіха, є і подрібнені, або цілі горіхи в шкаралупі. Також продають фасовані горіхи. Наші кореспонденти дізнавалися про ціни на цей популярний взимку товар.

Загалом, за не лущені горіхи просять від 25 гривень за кілограм. Чищені — від 60 гривень за літр.

У Надії Волянюк горіхи розфасовані в пакетики.

горіхи ціна
Ціни на різні види розфасованих горіхів на тернопільському ринку. Фото: Суспільне Тернопіль

Жінка каже, продає горіхи за тою ж ціною, що й минулого року.

"Грецький горіх дуже має попит. Він буває двох видів. Є подрібнений і є "метеликом". Він гарний, акуратний весь. Він використовується для прикраси, в сумішах різних. І є подріблений горішок — для випічки. Можна використати в кашу. 20 гривень за 100 грам подрібленого і 25 гривень — "метеликом".

продавчиня
Надія Волянюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Ольга Шуб’як продає горіхи, які вирощує разом з чоловіком.

"Маємо десь десять сотих під горіхом, то він тільки почав родити. Може там центнерів шість ми зібрали. Ми то здаємо, то продаємо. По 100 гривень беруть за кілограм на гурт. У формі метелика чищені горіхи дорожчі".

продаж горіхів
Ольга Шуб’як. Фото: Суспільне Тернопіль

Лущить подружжя волоські горіхи вдома і тричі на тиждень привозять на ринок. Частину здають гуртом, а частину продають у роздріб. Горіхи "метелики" жінка продає по 30 гривень за пів літра. Розповідає, вирощують тонкошкірий сорт горіха.

"У нас невеликі ці, бо в мене інша задача була. Мені не треба було великі зернята чи великі горіхи. Мені потрібно щоб, по-перше, він був тонкошкірий і гарно лущився".

Горіх волоський
Волоські горіхи. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами жінки, вирощувати грецькі горіхи на Тернопільщині важко. У них є і сіянці, і щеплені саджанці.

"Горіх щеплений — одного року росте. Наступного року мороз навесні — він підмерзає. Потім він відновлюється, потім знову навесні підмерзає. Ну, толку з нього нема. Ми мали впродовж десяти років оті щеплені горіхи. По-перше, дуже важко їх щепити. Ми самі щепили їх. Дуже важко утворюється каліус. Там треба спеціальні температурні умови — до 25 градусів. Зі щепленим горіхом важко. А сіянцевий горіх — теж зле, бо дуже довго потрібно чекати урожаю. Він починає родити на восьмий-десятий рік".

Волоські горіхи половинками
Горіхи чищені "метелик". Фото: Суспільне Тернопіль

Петро Муравель приймає гуртом нечищені горіхи.

продавець
Петро Муравель. Фото: Суспільне Тернопіль

Каже, дають за них від 13 до 15 гривень за кілограм.

"Цього року урожай горіхів гарний. Чим більший врожай горіхів, тим нижча ціна. П’ять років тому горіхи приймали по 26-27-30 гривень. Минулого року горіхи взагалі не приймали, бо воєнний період. А зараз народ приносить горіхи торішні та цьогорічні".

Горіх волоський закупка
Горіхи в мішках. горіхи терн

На початок