Литва закликала до військового союзу з Польщею через загрозу з боку Росії

Литва закликала до військового союзу з Польщею через загрозу з боку Росії

Литва закликала до військового союзу з Польщею через загрозу з боку Росії
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс в Люксембурзі, 23 жовтня 2023 р. Фото: AP/Virginia Mayo

Литва повинна значно посилити військову співпрацю з Польщею на тлі зростання загрози з боку Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, представляючи план підготовки у разі військової загрози з боку Росії.

Про це повідомив польський телеканал TVP World.

За словами міністра, необхідно розглядати «найгірші сценарії».

"Настав час для завершення (литовсько-польських) стратегічних проєктів у сфері зв’язку (інфраструктурні проєкти) та значного посилення військової співпраці. Обидві країни несуть спільну відповідальність за одну з найбільш чутливих точок в НАТО — Сувальський коридор", — сказав Ландсберґіс.

Зазначається, що у межах побудови нової стратегії безпеки Литва також має зміцнювати регіональне партнерство з країнами Північної Європи та Балтії та "щодня вчитися в України не лише на відстані, але й перебуваючи там".

Ландсберґіс підкреслив, що "Сполучені Штати Америки були й повинні залишатися головною опорою безпеки НАТО і Литви", а Німеччина, яка оголосила про розгортання своєї бригади з 5 тисяч солдатів у Литві, "стає європейською стратегічною опорою безпеки".

На думку глави литовської дипломатії, його країна повинна виділяти на оборону 4% ВВП. У проєкті бюджету на наступний рік на ці цілі закладено 2,71% ВВП. Деякі експерти стверджують, що Литва повинна витрачати не менше 3% ВВП.

Литва повинна прокинутися від "приємного застою миру" і терміново вжити заходів для зміцнення своєї оборони, зазначив Ландсберґіс, підкресливши, що "необхідно готуватися до найгірших сценаріїв".

"Ми повинні відкрито визнати, що підтримки, наданої Україні, може бути недостатньо для перемоги у війні", – заявив міністр закордонних справ Литви.

Він не виключив, що Україна буде змушена йти на переговори з Росією, і це означатиме "перемогу Путіна".

"Для нас це буде день, коли ми почнемо відлік часу до наступної війни. Війни Росії з іншим сусідом", – підкреслив Ландсберґіс.

На початок