Блокування пункту пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород": яка ситуація на кордоні зі Словаччиною. ВІДЕО

Блокування пункту пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород": яка ситуація на кордоні зі Словаччиною. ВІДЕО

Через блокування кордону словацькими перевізниками близько 900 вантажівок стоять в черзі на пункті пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород". Про це сказала речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук.

Блокування кордону на в’їзд в Україну розпочалося 1 грудня о 16:05. Учасники акції обіцяють пропускати на виїзд зі Словаччини по 4 вантажівки на годину. При цьому перевезення гуманітарної та військової допомоги, живих тварин, пального та охолоджених вантажів блокуватися не буде.

"Його здійснюють представники словацької спілки, як і анонсувалося на в’їзд в Словаччину пропуск буде у штатному режимі. Обмежуватися буде виїзд вантажного авто зі Словаччини, вони мають намір пропускати по чотири вантажівки за годину, також пальне, живі вантажі, військову, гуманітарну допомогу та охолоджені товари", — розповіла Олена Трачук.

Водії Руслан та Володимир, які прямують з України в Словаччину вже міркують над альтернативними маршрутами повернення, через блокування пунктів пропуску.

"Як вертатися додому взагалі без поняття, тому що сьогодні знову блокують кордон, до того ж скоро свята і всі ми бачимо, що відбувається на кордонах. Не знаю, будемо щось думати, можливо через Румунію будемо вертатися. По єЧерзі тут не треба стояти, тому був дома, а в цілому вантажився 17 числа, в черзі стояв 12 днів", — розповідає водій.

В ДПСУ зазначають, що блокування кордону словацькими автоперевізниками може нести безстроковий характер.

Що відомо

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) розпочав блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Минулого місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

Учасники обіцяють пропускати вантажівки з гуманітарною та військовою допомогою, живими тваринами, пальним та охолодженими вантажами.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок