З 1 грудня кияни та жителі області можуть подати заяву на помічника ветеранів

З 1 грудня кияни та жителі області можуть подати заяву на помічника ветеранів

Розпочинається прийом заяв від кандидатів у помічники ветеранів
Український захисник. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

1 грудня 2023 року розпочалося приймання заяв від кандидатів у помічники ветеранів на наступний рік. Київ та область беруть участь в експериментальному проєкті "Помічник ветерана", де допомагають адаптуватись після військової служби до цивільного життя.

Про це інформує Мінветеранів України.

Зазначається, що усі заяви на участь у відборі на посади помічників ветеранів, які будуть подані з грудня через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua), розглянуть та опрацюють з нового року — в межах повного запуску проєкту Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветерана.

Наразі проєкт реалізується у 10 регіонах: це Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Миколаївська, Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська області та місто Київ.

"У наступному році проєкт буде масштабований по всій Україні. Загалом у 2024 році заплановано підготувати до 15 тисяч помічників ветеранів. За принципом “рівний з рівним” вони надаватимуть демобілізованим воїнам сервісну підтримку на шляху реінтеграції до мирного життя у громадах", — йдеться у повідомленні.

Раніше міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у прямому ефірі національного телемарафону “Єдині новини” повідомила, що вже 840 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проєкту Мінветеранів.

За словами посадовиці, оскільки комунікація здійснюється за принципом “рівний з рівним”, перевагу надають кандидатам серед ветеранів війни, які вже мають досвід післявоєнної інтеграції, а також членам їхніх сімей.

"Адже саме ця категорія осіб, як ніхто інший, зможуть допомогти побратимам подолати цей непростий шлях. Майбутні помічники розкажуть ветеранам й ветеранкам про їхні права та до яких державних установ слід звертатися. Бо люди повертаються. “Помічник ветерана” є елементом загальної екосистеми ветеранської політики, яку ми будуємо", – наголосила Юлія Лапутіна.

Раніше повідомлялося, що шість громад Київщини долучились до проєкту "Помічник ветерана". Помічники ветерана дбатимуть про збереження здоров'я ветерана, допомагатимуть йому працевлаштуватись, підвищити кваліфікацію або відкрити власну справу.

На початок