Шість громад Київщини долучились до проєкту "Помічник ветерана"

Шість громад Київщини долучились до проєкту "Помічник ветерана"

ветеран ЗСУ
Українські військові. Фото: Віталій Юрасов, Сухопутні війська ЗС України / Facebook

Київщина бере участь в експериментальному проєкті "Помічник ветерана", де допомагають адаптуватись після військової служби до цивільного життя.

Про це повідомляє КОВА.

Проєкт передбачає індивідуальний супровід ментора чи наставника, який працює за принципом "рівний-рівному". До нього вже долучилися 6 територіальних громад Київської області.

Помічники дбатимуть про збереження здоров'я ветерана, допомагатимуть йому працевлаштуватись, підвищити кваліфікацію або відкрити власну справу.

Також вони вивчатимутьНа Київщині навчання проводитимуть на базі Центру ветеранського розвитку при Університеті Григорія Сковороди в Переяславі особливості психологічної взаємодії з людьми, які повернулись із зони бойових дій. Стати помічником ветерана можуть:

  • ветерани війни, члени сім’ї ветерана, постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана, члени сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці, які перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни;
  • мають ступінь освіти не нижче молодшого бакалавра та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • відчувають у собі сили стати центром ветеранського життя у своїй територіальній громаді.

Щоб долучитися до проєкту, потрібно авторизуватися на платформі е-Ветеран за допомогою електронного підпису, далі заповнити форму за посиланням та пройти онлайн-тестування. Заяви прийматимуть до кінця 2023 року.

На початок